Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ навчив українців втихомирювати гординю в Чистий четвер

В Єрусалимі провели ритуал обмивання, відомий в народі як Чистий четвер. Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ омив ноги дванадцяти священнослужителям.

Українські журналісти в рамках прес-туру "Світ віри", організованого Інститутом прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії (IHRPEX) за сприяння Української Православної церкви, відвідали в Єрусалимі ритуал обмивання, відомий в народі як Чистий четвер.

Згідно з повір'ям, Діва Марія оплакувала смерть Ісуса Христа доти, поки він у вигляді Духа святого не з'явився до неї і не сказав: "Досить плакати - йди в народ і говори про мене". І Діва Марія розповіла людям, як Ісус проводив обмивання в Чистий четвер.

Всупереч загальній думці про прийняття душу з голови до п'ят, очищення по Ісусу полягало в іншому і слугувало не стільки гігієнічним цілям, скільки духовним. Так, сам Христос 21 століття тому в цей день здійснював обмивання ніг своїм учням, що символізувало чистоту душевну, яка виражалася через покірність і смиренність, і, отже, любов до ближнього.

Сьогодні біля Храму Гробу Господнього в Єрусалимі традицію обмивання здійснив Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ, без сорому омивши ноги дванадцяти священнослужителям, які беруть участь у ритуалі. Саме такою і повинна бути процедура душевного очищення від гордині для всіх віруючих людей.

Окрім відвідин святих місць Землі Ізраїльської, програмою прес-туру передбачено зустрічі журналістів з церковними ієрархами, політичними і громадськими діячами. Так, сьогодні відбулася розмова представників українських ЗМІ та голови Міжпарламентського депутатського об'єднання "Україна – Ізраїль" Олександра Фельдмана з одним з лідерів парламентської коаліції, Депутата Кнесета від Партії Кадіма Зєева Елькіна, який, до речі, є вихідцем з Харкова.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення українсько-ізраїльського співробітництва. Зокрема, Зєев Елькін схвалив ініціативу Фельдмана з проведення восени бізнес-форуму "Україна – Ізраїль" та створення спеціалізованого інформаційного центру "Україна – Ізраїль". Також скасування віз, за ​​оцінкою сторін, позитивно позначилася на зростанні туризму та інтенсифікації економічної взаємодії Ізраїлю з іншими державами.

Крім того, як один з лідерів коаліції Кнесету, Зєев Елькін поділився досвідом створення та функціонування стабільної парламентської більшості, що є актуальним питанням загальнополітичного процесу як для України, так і для Ізраїлю.

Організатор прес-туру Фельдман також провів для журналістів екскурсію по нічному Єрусалиму. Група побувала в Старому місті в заповідних для трьох провідних світових релігій місцях – біля Стіни плачу, головної іудейської святині Храму Гробу Господнього і знакової для мусульман Мечеті на Храмовій горі. Також екскурсанти побачили найдревнішу підземну частину Єрусалиму, виявлену археологами 50 років тому.

Як повідомлялося раніше, з 20 по 23 квітня проходить прес-тур для представників українських ЗМІ в Ізраїль, покликаний через засоби масової інформації ознайомити українців з традиціями, головними релігійними святами та особливостями вірувань представників найбільших релігійних громад світу.

Читайте також:

На Великдень київські чиновники розійдуться по церквах

Великодній обід обійдеться українській сім'ї у 800 гривень

Вчені: Таємна вечеря Ісуса відбулася на добу раніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: