Патріарх закликав "не дружити проти іншого"

Предстоятель РПЦ назвав єднання проти когось диявольським ідолопоклонництвом і закликав зберігати цінності, закладені князем Володимиром "на нашій землі".

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав віруючих об'єднуватися навколо загальних багатовікових ідеалів і цінностей Святої Русі, а не "дружити проти іншого", оскільки це - диявольське ідолопоклонництво.

"Всяке об'єднання людей проти когось - диявольське об'єднання. Воно не витримує випробування часом", - сказав патріарх в проповіді під час літургії на місці хрещення Святого князя Володимира біля Свято-Володимирського собору в стародавньому Херсонесі.

"Дружбу проти іншого" предстоятель РПЦ назвав "ідолопоклонництвом" і порівняв з раковою пухлиною.
"Об'єднати людей ідолопоклонництво не здатне. Це можна зробити, коли є загальні ідеали і цінності", - упевнений патріарх. Церква за його словами, і проголошує ці загальні цінності.

Московський першосвятитель закликав тисячі віруючих, не дивлячись на пекуче сонце молитися на літургії біля стін Свято-Володимирського собору, "зберігати духовну єдність, заповідану апостолом Павлом", "зберігати віру православну, посіяну Святим рівноапостольним князем Володимиром, зберігати цінності, які він затвердив на нашій землі".

Патріарх особливо відзначив, що Свято-Володимирський собор на місці хрещення князя Володимира в стародавньому Херсонесі - "загальна святиня нашого народу".

Патріарх відзначив, що 2 серпня Церква відзначає день пам'яті пророка Іллі, який боровся з язичництвом з "помилковою рукотворною вірою" - молитвами, словом і силою чудодійною.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вперше проводить Божественну літургію біля Свято-Володимирського собору стародавнього Херсонеса.

Собор Святого князя Володимира в Херсонесі побудований над фундаментом стародавнього храму Різдва Пресвятої Богородиці, в якому, за переказами, прийняв хрещення київський князь Володимир.

Нагадаємо, Патріарх Кирило прибув до Криму в п'ятницю, 31 липня, у рамках свого 10-денного візиту в Україну. На площi перед Олександро-Невським собором патрiарха зустрічали близько півтори тисячі вiрян, учнiв духовних семiнарiй, духiвництво єпархiї.

Перед цим Кирило відвідав Київ, де його зустріли, окрім вірян, пікети представників націоналістичних сил, які виступають проти Московського патріархату, а також Донецьк. В шахтарській столиці Кирило заявив, що причиною сучасних проблем України є церковний розкол.

Читайте також:

Патріарх Кирило проводить богослужіння там, де хрестився князь Володимир

Московський патріарх: Крим має стати місцем масового паломництва

Патріарх Кирило закликав весь світ рівнятись на донецьких шахтарів

Кирило: на Західній Україні неможливо побудувати православний храм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: