Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Патріотизм чи банальний рекет: в Україні активізувалися радикальні угруповання

Правозахисники б’ють на сполох і закликають державу втрутитися.

Amnesty International і Human Rights Watch констатують активізацію радикальних рухів в Україні. Упродовж останніх 12 місяців зареєстровано десятки нападів на різноманітні публічні заходи та окремих громадян, тож міжнародні спостерігачі закликають владу навести лад у відносинах із націоналістичними організаціями і перевести їх діяльність у правове поле, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Молоді люди в одностроях, прапори з кельтськими хрестами і рунічними символами, смолоскипні марші з ультра-націоналістичними гаслами, невідома раніше організація "Національні дружини" обіцяє новий український лад – останнім часом радикальні організації ніби змагаються між собою, хто є  радикальнішим. Наслідком правозахисники вважають інцидент із ромами у столиці на Лисій горі, де було розгромлено цілий табір.

ВідеоВ Україні активізуються радикальні рухи

Протягом останніх 12 місяців в Україні було зареєстровано десятки нападів радикальних груп на різноманітні публічні заходи та окремих громадян. Звіт про це сьогодні вдень презентували міжнародні організації Amnesty International і Human Rights Watch. Міжнародні спостерігачі закликають владу навести лад у відносинах з націоналістичними організаціями і перевести їхню діяльність у правове поле. 

В Україні активізуються радикальні рухи

Журналісти спробували поспілкуватися з представниками радикальних організацій, про які згадували в звіті, але єдиним зголосився Микола Коханівський, котрий зараз під слідством у кількох кримінальних провадженнях. У поліції поза камерою його діяльність називають "бандитизмом", сам він вважає інакше. "Ми собі свою межу самі визначаємо. Ми вважаємо так: держава знаходиться в стані внутрішньої окупації. Держава, і в тому стані влада державна, вона загрожує нашій нації. Відповідно, ми з таким станом речей боремося", - заявив він.

Акції за участю Коханівського і його колег-радикалів часто показують російські ЗМІ. Колишній розвідник Микола Маломуж вважає, що це невипадково. "Давайте після цього оцінимо ситуацію, як російське телебачення показало ці картинки?  Що в Україні фашизм, що в Україні діють радикали, тому дивіться і росіяни, і кримчани, і донеччани, відповідно, і самі ж українці, що у вас твориться. Ви хочете оцього?", - тлумачить він. Маломуж каже, що не лише російські телеканали мають зиск від радикальних акцій в Україні – передовсім за допомогою патріотичної молоді заробляють їхні куратори. "Рекет, який пов'язаний часто з політичними вподобаннями, подавленням конкурента, віджимання, про що ми говорили на початковому етапі після Майдану. Наприклад, великі забудови в Києві. Оперативна інформація – вимагали по 300-350 тисяч доларів", - твердить він.

Правозахисник Тарас Шевченко вважає, що держава мусить узяти під контроль радикальні рухи, інакше проблем із часом тільки більшатиме. "У цьому, на моє переконання, нічого хорошого для країни немає. Тому що коли ми будемо переходити до суду Лінча, до нападів, до побиттів – це лише розвалює країну, а не укріплює її", - пояснив він.

Кореспондент ТСН Святослав Дмитренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції