Павло Лазаренко: 10 років поза законом

Опальному екс-прем'єр-міністру України залишилося відсидіти ще кілька років у американській в'язниці.

Сьогодні, 17 лютого, виповнюється 10 років від дня, коли Верховна рада зняла депутатську недоторканність з Павла Лазаренка. За тиждень до цього він виїхав з України.

На той час Генеральна прокуратура вже протягом півроку розслідувала проти нього кримінальну справу за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Крім того, правосуддя Швейцарії засудило Лазаренка до ув’язнення за відмивання грошей у швейцарських банках.

Павло Лазаренко був заарештований у США в лютому 1999 року з панамським паспортом і провів у в'язниці в очікуванні процесу близько 4 років. У червні 2003 року його випустили під заставу в 65 млн. доларів, а в лютому 2004 року в Сан-Франциско розпочався процес у його справі. Суд в США став можливий, оскільки в Каліфорнії сім'я Лазаренка володіє ранчо.

Американська прокуратура звинувачувала екс-прем'єра в здирництві, шахрайстві, перевезенні вкрадених авуарів і відмиванні в 1994-99 роках 280 млн. доларів.

25 серпня 2006 року Лазаренко був засуджений до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу в 10 млн. доларів. В результаті рішення судді сума доведених фінансових зловживань скоротилася з 280 до 4,5-5 млн. доларів.

14 липня 2006 року, Жовтневий суд Дніпропетровська ухвалив рішення щодо зняття з Лазаренка повноважень депутата обласної ради у зв'язку з його відсутністю на території країни, проте 17 листопада 2006 року Апеляційний суд Дніпропетровської області скасував цю постанову.

Нагадаємо, Павло Лазаренко очолював уряд України з червня 1996 по липень 1997 року. Працюючи на чолі уряду звинувачувався опозиційною пресою в монополізації газового ринку України та корупції. Вважався лідером так званого "дніпропетровського клану", в причетності до якого звинувачували і діючого прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.

У 1998 році він став народним депутатом і очолив фракцію "Громада". Нагадаємо, така фракція і досі регулярно обирається у дніпропетровські органи влади, називає Лазаренка своїм лідером і заперечує всі звинувачення на його адресу.

У вересні 2008 року Україна спробувала домовитися з США про екстрадицію Лазаренка, проте пізніше така можливість була відкинута, оскільки, як пояснив генпрокурор Олександр Медведько, між Києвом та Вашингтоном не укладений договір про екстрадицію.

Читайте також:

Лазаренко найближчим часом в Україну не повернеться

Ющенко поскаржився на Тимошенко у Генпрокуратуру 

У Чорновола немає грошей на свою партію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: