Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
ПЦУ відповіла на прохання українських єпископів МП відкликати Томос

Українська церква не бачить підстав дослухатися до мотивів РПЦ.

Заяви синоду архієреїв Московського патріархату в Україні щодо помилковості рішень Вселенського патріарха містять неправдиві твердження. Про це повідомляє прес-служба Київської митрополії Православної церкви України.

"У зв’язку з поширеною у ЗМІ заявою синоду Московського патріархату в Україні вважаємо за необхідне зазначити, що текст заяви містить неправду та маніпуляції, вочевидь, покликані заплутати читачів, які недостатньо обізнані з реальним станом справ у церковному середовищі України та світу", - наголосили в ПЦУ.

ВідеоЧлени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію ПЦУ

ТСН має ексклюзивні фотографії з церемонії підписання. Відтепер документ остаточно оформлений. Впродовж кількох днів він повернеться до України.

Члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію ПЦУ

Там пояснили, що надання Томосу було не помилкою, а адекватною реакцією патріарха на Об’єднавчий собор 15 грудня минулого року, про що свідчать уже понад півтисячі випадків переходів парафій РПЦ в Україні до складу ПЦУ. "Те, що більшість ієрархів Московського патріархату в Україні дотепер ще не виявили бажання приєднатися до цього процессу, свідчить лише про небажання чи неготовність цих ієрархів, а не про начебто помилковість самого процесу", - наголосили в митрополії.

У ПЦУ також нагадали, що надання томосів про автокефалію є невід’ємним правом Константинопольського патріархату, завдяки котрому постала більшість сучасних православних церков – 10 із 15. "Те, що сприйняття рішення надати Православній церкві України патріарший та синодальний Томос про автокефалію в повній мірі ще не відбулося, аж ніяк не означає, що цього не станеться взагалі. Очікувати цілковитої рецепції лише через три місяці після проголошення Томосу дещо недоречно. Тим більше робити це представникам Російської православної церкви, яка сама очікувала на своє визнання 141 рік", - нагадали в Михайлівському монастирі.

Фотогалерея Друге засідання синоду ПЦУ (12 фото)

"Єднання і примирення – це благо, а той хто їм сприяє – чинить добро. Константинопольський патріархат значно посприяв об’єднанню українського Православ’я. Натомість Московський патріархат в Україні за майже 30 років лише перешкоджав досягненню і церковної єдності, і визнанню автокефалії", - акцентували увагу українські церковники. Але водночас наголосили на тому, що залишаються відкритими для єднання і примирення. "Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній неодноразово наголошував, що об’єднання українського Православ’я повинно відбуватися мирно, без насильства, на євангельських засадах любові. Події останніх місяців засвідчили, що рішення про перехід до єдиної помісної української православної церкви ухвалюються абсолютною більшістю голосів вірян, а сам процес церковного об’єднання є мирним і реалізовується згідно чинного українського законодавства", - зауважили у церковній прес-службі.

Як повідомлялося, Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) вимагає від Вселенського патріарха Варфоломія скасувати Томос про надання автокефалії Православній церкві України. Таку заяву синод УПЦ МП ухвалив на своєму засіданні 3 квітня. Керівництво церкви вважає, що "дії Константинопольського патріархату в Україні завдали великої шкоди українському православ’ю, а також стали загрозою для всеправославної єдності".

Залиште свій коментар

Вибір редакції