Печерський суд вимагає провести ревізію діяльності Держказначейства

Генпрокуратурою розслідується кримінальна справа, порушена 28 квітня 2010 стосовно службових осіб Кабміну, Мінфіну, Держказначейства за фактами порушення законодавства про бюджетну систему.

Печерський суд Києва постановив провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності Держказначейства.

Як зазначається у документі, Генпрокуратурою розслідується кримінальна справа, порушена 28 квітня 2010 стосовно службових осіб Кабміну, Мінфіну, Держказначейства за фактами порушення законодавства про бюджетну систему, зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Досудовим слідством встановлено, що, згідно з умовами Кіотського протоколу, Нацагентством екологічних інвестицій України укладено з японськими компаніями і Міністерством довкілля сільськогосподарських морських справ Іспанії 5 договорів продажу 32 мільйонів одиниць установленої кількості викидів парникових газів.

Загальна сума склала 319 мільйонів 999 тисяч євро.

Відповідні кошти надійшли на рахунки Держказначейства в "Укрексімбанку".

Згідно з умовами укладених договорів, вони мали цільове призначення виключно на проекти, які передбачають скорочення, обмеження викидів парникових газів або забруднення довкілля.

"В той же час, на підставі відповідних розпоряджень Кабміну, в порушення чинного бюджетного законодавства, Держказначейством здійснені операції зі вказаними коштами", - зазначається у постанові суду.

Зокрема, 120 мільйонів євро були перераховані на депозити Держказначейства у "Ощадбанку" та "Укрексімбанку". Інші майже 200 мільйонів були перераховані на рахунки в Нацбанку із призначенням платежу - продаж валютних коштів згідно з дорученням Кабміну.

Доручення Кабміну, відповідно до якого здійснювався продаж валюти, має гриф "для службового користування".

Суд визнав подання про проведення ревізії в Держказначействі обґрунтованим та задовольнив його.

Було вирішено надати дозвіл на проведення ревізорами ГоловКРУ разом із фахівцями Нацбанку та Рахункової палати позапланової виїзної ревізії тривалістю 20 робочих днів у період з 20 серпня 2010 року по 16 вересня 2010 року.

Зокрема, має бути здійснена ревізія цільового використання коштів, які надійшли до держбюджету в 2009 році від продажу частин установленої кількості викидів парникових газів відповідно до Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Читайте також:

У бютівця знайшли "липовий" диплом

СБУ заблокувала кримський офіс Тимошенко

Міліція з автоматами влаштувала обшук у кримському штабі БЮТ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: