"Пекельне літо" в Україні буде ще 5-7 років поспіль

Загалом за сто років в Україні середня температура зросте на 3 градуси. Вчені готують план переходу країни на тропічний лад.

За останні 20 років середня літня температура в Україні виросла на 1,3-1,7 градусів. За прогнозами науковців, ця тенденція збережеться.

За даними гідрометеорологів, пекельне літо триватиме ще п'ять-сім років. Далі градус піде на спад, і підніметься вже наприкінці століття. Загалом за сто років в Україні середня температура зросте на 3 градуси.

Програма розвитку ООН радить усім країнам розробити плани адаптації до нового клімату. Кілька тижнів тому президент України Віктор Янукович видав указ, яким вченим доручено запропонувати необхідні заходи, а Раді нацбезпеки та оборони – дослухатися до цих порад.

В Академії наук раді, що їх нарешті почують. Як виявилося, ще 1998 вони розробили довгостроковий прогноз кліматичних загроз - план "переходу країни на тропічний лад". Але далі наукового трактату справа не пішла – документи "застрягли" у міністерстві фінансів.

Тепер проблему досліджують наново. За рік обіцяють оприлюднити поради: як в умовах спеки вести господарство: сільське, комунальне, будівельне і транспортне.

Цього літа спека застала усіх зненацька. У секторі енергетики кількість аварій була майже як в опалювальний сезон, мережі і трансформатори не витримували такого навантаження. Те саме кажуть і столичні шляховики. Раніше вони лише з острахом чекали закінчення зими. Тепер підраховують збитки і після літа - дороги танули на сонці, як морозиво. Лише у Києві необхідно покласти 50 млн гривень, щоб ліквідувати наслідки спеки.

Читайте також:

Зміна погоди збільшила кількість захворювань і депресій

Лікарі розповіли, як пережити погодні перепади

Спека та водорості перетворюють Дніпро на болото

Через спеку Україні загрожують епідемія малярії та новий Чорнобиль

ВідеоЯк із кліматом уживатися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: