Пенчук: Мене втягнули у справу Колесникова

Борис Пенчук заявляє, що його втягнули в справу Колесникова через тиск з боку МВС України та особисто Юрія Луценка.

Голова фонду "Антикорупція", бізнесмен, колишній власник донецького супермаркету "Білий лебідь", один із авторів проекту “Донецька мафія” Борис Пенчук звинувачує колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка в тому, що той використовував його у своїх політичних цілях у справі Бориса Колесникова.

Пенчук
УНІАН
Борис Пенчук.
Про це Пенчук заявив 30 жовтня сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Він, зокрема, наголосив, що не підтримує жодної політичної сили. За словами Пенчука, він вирішив зробити цю заяву тільки тому, що Луценко знову претендує на керівництво силовими структурами України.

"Я і моя родина не хочемо того, що вже відбувалося з нами в 2005 році, і ми не хочемо пережити все те, що ми пережили», - сказав він.

Пенчук упевнений, що Луценко "розгорне репресії в країні".

За словами бізнесмена, в 2005 році у нього були "невеликі тертя, взаємні питання" з Колесниковим, який тоді обіймав посаду голови Донецької облради, і ці претензії залишилися й сьогодні. Пенчук відзначив, що "всі ці претензії ми могли б завжди вирішити за звичайним столом переговорів".

"Проте, з волі певних осіб, зокрема, Луценка, наша справа перетворилася з дріб`язкового громадянського питання в політичні репресії", - наголосив він.

Пенчук повідомив, що в березні 2005 року "двоє людей від МВС" запропонували йому поговорити. За словами Пенчука, ці люди сказали про те, що в Україні здійснюється програма з боротьби з бандитизмом і що "запущена державна машина", і якщо він не погодиться добровільно працювати у справі Колесникова, то є різні методи впливу".

Пенчук стверджує, що був складений позов, який він підписав, навіть не дочитавши до кінця. За його словами, вже сьогодні, перечитавши цей документ, побачив, що там йшлося про фізичні переслідування, і навіть про те, що йому були відірвані ноги, що жодним чином не відповідає дійсності.

Пенчук стверджує, що до нього була приставлена охорона від МВС, яка, по суті, утримувала його під домашнім арештом. Він розповів, що на декілька місяців разом із сім`єю був перевезений на дачу, де його охороняли і не давали можливості виходити за її межі.

"Моя сім`я декілька місяців була під домашнім арештом", - сказав підприємець.

Він наголосив, що влітку 2005 року у нього була зустріч з Луценком, під час якої той запропонував Пенчуку "потерпіти".

На всі питання журналістів, то чи вимагав Колесников у нього акції торгового центру, про що він не раз заявляв на прес-конференціях, Пенчук ухилявся від відповіді, посилаючись на підписку про нерозголошення матеріалів слідства.

При цьому, не відповідаючи на питання журналістів, чому ж раніше, маючи таку підписку, він все-таки коментував матеріали справи і заявляв про вимагання, Пенчук сказав, що раніше на прес-конференціях він був у супроводі представників Міністерства внутрішніх справ і мусив говорити те, що йому пропонували.

Борис Колесников
УНІАН
Партія регіонів уже заявила про намір захистити свого представника - Бориса Колесникова.
За словами Пенчука, по суті, у нього "біля скроні тримали пістолет", і таким чином він давав свідчення. На неодноразові запитання журналістів, чому ж тільки через 2,5 роки він зважився розповісти про це, тим паче, що Луценко вже давно не перебуває на посаді міністра внутрішніх справ, Пенчук заявив, що Луценко вже не міністр, але "державна машина" і люди, які працюють в ній, залишилися.

За словами Пенчука, сьогодні він вирішив виступити, аби запобігти призначенню Луценка на посаду міністра внутрішніх справ або віце-прем`єр-міністра, який займається силовим блоком в уряді.

Він не виключає можливості звернення в суд з приводу дій, які було здійснено проти нього з боку МВС, і зокрема, з приводу "домашнього арешту".

На прес-конференції Пенчука були присутні члени Партії регіонів Ганна Герман, Олена Бондаренко і Євген Геллер.

На заяви вже відреагував Юрій Луценко. Він заявив, що заява Пенчука може стати підставою для його притягнення до кримінальної відповідальності за надання неправдивих свідчень.

Таку думку Луценко висловив сьогодні, 30 жовтня, на прес-конференції у Києві.

“Усім, хто цікавиться причинами такого несподіваного кроку пана Пенчука, який близько двох чи більше років всіляко підкреслював свою боротьбу із, як він заявляв, кримінальними вимаганнями з боку пана Колесникова, а сьогодні говорить зворотнє, очевидно, треба покласти поруч тексти його попередніх прес-конференцій і сьогоднішньої і побачити, хто є непослідовним”, - сказав лідер блоку "Наша Україна - Народна самооборона".

На його думку, можливою причиною непослідовності Пенчука може бути “кримінальне переслідування, якому сьогодні він піддається, а ініціатором є Борис Колесников”.

Луценко вважає, що через свої сьогоднішні дії Пенчук “з одного кримінального переслідування, якого він, очевидно, побоюється, підпадає під інше за свідомо надані неправдиві докази”.

Колишній міністр внутрішніх справ також не виключив, що Пенчук “потрапив у пастку, з якої немає виходу, бо якщо він був упевнений у своїх заявах про вимагання з боку Колесникова, то, очевидно, він мав би їх підтвердити”.

“Якщо він сьогодні говорить зворотнє, то він підпадає під відповідальність за неправдиві свідчення. Як каже сусідній народ: ”хрєн рєдькі нє слащє” - і те, і те карається тюремним ув`язненням”, - пояснив він.

Луценко наголосив на тому, що під час слідчого процесу по справі “Білого лебідя” він жодного разу не спілкувався “ні з Пенчуком, ні з Колесниковим, ні зі слідчим, який вів справу”.

“Сама справа знаходилася у провадженні прокуратури, і саме їхнє слідство призвело до розвалу цієї справи”, - вважає екс-міністр.

“У даному випадку український закон мав би працювати на правду і визначити, хто тут жертва, а хто замовник. Але це питання не до мене, це питання до нового генпрокурора, який, очевидно, буде одним із перших результатів нової демократичної коаліції. Можливо, тоді люди не будуть так міняти свої свідчення у залежності від політичної кон`юнктури”, - вважає Луценко.

На заяви Пенчука, у свою чергу, відреагувала і Партія регіонів. Відповідно до повідомлення, оприлюдненого прес-службою ПР, Луценко нестиме відповідальність за застосування принципу політичної доцільності у роботі правоохоронних органів.

Президія політради Партії регіонів, зокрема, вважає, що “задля власного іміджу борця з корупцією, який сумлінно будує собі цей політик (Луценко), він не гребує навіть найбруднішими методами, компрометуючи тим самим саму ідею боротьби з корупцією”.

У заяві наголошується, що Партія регіонів “рішуче засуджує практику незаконних переслідувань, провокацій та брехні, які застосовує Юрій Луценко в своїй діяльності і якими він послуговувався в своїй роботі на посаді міністра внутрішніх справ”.

“Ми звертаємося до президента України із закликом зробити все для того, щоб подібні методи більше ніколи не застосовувалися правоохоронними органами по відношенню до громадян України”, - йдеться в заяві.

“Ми розраховуємо на те, що разом з Партією регіонів проти свавілля високопосадовців виступить широка громадськість, і ми покладемо край сталінсько-луценківським методам пошуку ворогів народу. Запевняємо – наша рішучість у боротьбі проти луценківщини в правоохоронних органах буде непохитною і обов`язково дасть результат”, - заявляють члени президії політради ПР.

Вони переконані, що Луценко “буде нести відповідальність перед законом за скоєне: за незаконні переслідування, за фабрикацію кримінальних справ проти невинних, за використання службового становища у власних корисливих цілях, за застосування принципу політичної доцільності в роботі правоохоронних органів”.

Нагадаємо, Борис Пенчук в 2005 році звинувачував Бориса Колесникова у вимаганні акцій торгового центру "Білий лебідь" (Донецьк).

Колесникова було затримано 6 квітня 2005 року у кримінальній справі, порушений за фактом вимагання в 2002 році акцій ТЦ "Білий лебідь" у екс-голови правління торгового центру Володимира Пенчука (батька) і екс-директора ТЦ Бориса Пенчука (сина).

2 серпня 2005 року за рішенням Апеляційного суду Києва Колесникова було звільнено, при цьому суд узяв з нього підписку про невиїзд. Пізніше Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу, порушену щодо нього.

НУ-НС на Чернігівщині
razom.org.ua
Основні звинувачення Пенчука були адресовані Юрію Луценку.
19 липня 2007 року прокуратура Донецької області оголосила Пенчука в розшук. Проти нього і його батька було порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст.383 і ч.2 ст.384 Кримінального кодексу України, - за фактом явно неправдивого сповіщення органу дізнання про здійснення Колесниковим особливо тяжких злочинів, а також за фактом надання під час досудового слідства явно неправдивих свідчень з метою звинувачення Колесникова в здійсненні особливо тяжких злочинів.

Влітку 2007 року Пенчук звертався до Омбудсмена Ніни Карпачової та президента України Віктора Ющенка з проханням захистити його громадянські права.

Він заявляв, що “підлеглою одному з лідерів Партії регіонів Борису Колесникова прокуратурою здійснюються безпрецедентні терористичні дії, спрямовані на знищення мене і членів моєї родини, тобто тих, хто був змушений віддати прибутковий бізнес Ахметову-Колесникову і їх оточенню”.

ВідеоЗаяви Бориса Пенчука про Юрія Луценка

ВідеоКоментар Юрія Луценка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: