Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пенсіонери з України, які оселилися на Гаваях, через вулкан втратили все майно

Пара все життя збирала кошти на власний будиночок

Лихо вулканічного походження. Шістсот похованих під лавою будинків та сотні квадратних кілометрів випаленої землі, Гавайська влада підраховує збитки від вулкана Кілауеа, йдеться в ТСН.16.45.

Вирує він півтора місяця і от нарешті лава вже не розпорошується по всьому острову, а стікає кількома руслами в океан. Рятувальники потроху дозволяють місцевим повертатися додому, якщо їм пощастило і їхні домівки вціліли. Утім, попереджають, що у повітрі ще надто багато отруйних газів. І радять бути пильними, адже спрогнозувати подальшу поведінку вулкана неможливо.

ТСН знайшла родину українців, які на Гаваях вирішили провести пенсію, але лава була до них безжальною і тепер все треба починати спочатку.

ВідеоГавайська влада підраховує збитки від вулкана Кілауеа

Шістсот похованих під лавою будинків та сотні квадратних кілометрів випаленої землі - вирує вулкан півтора місяця. Зараз лава вже не розпорошується по всьому острову, а стікає кількома руслами в океан. Рятувальники потроху дозволяють місцевим повертатися додому, якщо їм пощастило, і їхні домівки вціліли. ТСН знайшла родину наших земляків, які на Гаваях вирішили провести пенсію, але лава була до них безжальною, і тепер все треба починати спочатку.

Гавайська влада підраховує збитки від вулкана Кілауеа

Наші земляки із Запоріжжя - родина Ходусів - виїхали до Америки на початку двохтисячних. Все життя у Сполучених Штатах вони  заробляли на власне житло і зібрали на будиночок на Гаваях. Тут, де океан і пальми, два активних вулкани і розжарена лава, що стікає у відкриту воду, Ходуси вирішили нарешті пожити для себе. Юрій відреставрував будинок своїми руками і їхній персональний рай розпочався рік тому. Але тривав недовго.

«Нічого немає, зовсім. Це як в Запоріжжі в печах. Все переплавило. Все чорне», - порівнює жінка.

Тетяна розповідає, до того, як придбати нерухомість, вони неодноразово консультувалися із вулканологами, і їх запевнили, що район, де вони планували оселитися поза зоною небезпеки. Але помиляються навіть учені. Струмінь лави змінив напрямок і рушив просто на них.

«Ширина потоку була 0,7 милі. А висота майже 6 метрів. Тобто висотою в двоповерховий будинок. Рухається ця палаюча маса на тебе», - пригадує жінка.

Тетяна і Юрій до останнього сподівалися, що лихо омине їх. І коли оголосили евакуацію не взяли майже нічого з особистих  речей. Їх прихистив знайомий. Ні компенсацію, ані будь-яку допомогу від держави їм ще не надали. Ситуація на Гаваях не стабільна, за прогнозами, стихія може перекинутися на нові райони.

«Живемо як на вулкані. Раніше глибокий сенс цього вислову не розуміли. А тепер дійшло», - каже жінка.

На шостому десятку Ходусам, схоже, доведеться розпочинати все наново.

Залиште свій коментар

Вибір редакції