Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пенсіонерка вимушено два роки жила на вулиці в Одесі. Повернутися додому до Криму їй допомогли небайдужі

Волонтери допомогли відновити документи та доправили її на півострів.

Загублена в часі й просторі повернулася додому - в Крим. 85-річна Олександра Дьоміна приїхала на лікування в Одесу. У неї вкрали гроші й усі документи. Бабуся два роки прожила на вулиці, поки на її шляху не зустрілася небайдужа киянка. Довкола бабусі об'єдналися десятки волонтерів, лікарів, чиновників із різних служб. Щоби повернути знедолену додому, розгорнулася ціла спецоперація.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

85-річна Олександра Іларіонівна в лікарняній палаті отримує новий паспорт. Вона притискає до себе шматочок пластика і не вірить, що це сталося через два довгих роки. Рівно стільки пані Олександра прожила на вулиці.

Виснаженою, безсилою, з ранами на ногах її вперше побачила киянка Олена Рудько. Вона не змогла пройти повз бабусю. Стала їй допомагати і по ниточці розплутувати ії життєву історію.

Олександра Іларіонівна з Криму приїхала на лікування в Одесу. У неї вкрали гроші і усі документи. Вона два роки поневірялася на вулиці. Без жодного документа вона була людиною-привидом. Нікого з близьких родичів, нікого із друзів. Брудна і немита - її сахалися перехожі і проганяли з теплих вокзалів.

Кілька тижнів догляду, тепла, піклування і нині баба Шура виглядає іншою людиною.

Для допомоги Олександри Іларіонівни об'єдналися більше десятка людей - на материковій Україні і на окупованому півострові. В Криму знайшли сусідів і зведеного племінника.

"Він сказав, що жива бабуся йому не потрібна. Йому потрібна квартира", - говорить Олена Рудько.

Відео 85-річній бабусі із Криму, яку злодії зробили безхатьком, небайдужі допомогли дістатись дому

85-річна Олександра Дьоміна приїхала на лікування в Одесу, та її пограбували. У неї вкрали гроші й усі документи. Бабуся два роки прожила на вулиці, поки на її шляху не зустрілася небайдужа киянка. Довкола жінки об'єдналися десятки волонтерів, лікарів і чиновників із різних служб. Щоби повернути знедолену додому, розгорнулася ціла спецоперація.  

85-річній бабусі із Криму, яку злодії зробили безхатьком, небайдужі допомогли дістатись дому

Міграційна служба відновила дані про неї, представник президента в Криму втрутився в ситуацію, медики підлікували ноги - пані Олександра ніби розквітла.

Далі – дорога додому. Новоолексіївка Херсонської області - це крайня точка, куди кримчан довозить потяг. Пані Олександра їде в машині на адміністративну межу з окупованим Кримом і починає впізнавати степові краєвиди.

До Криму вона переїхала ще в дитинстві. Все життя прожила тут і дуже рідко виїжджала з півострова. Вона мріяла самотужки відновити документи і повернутися, але марно.

Вона кріпко тримає в руці український паспорт. Проходить перевірку прикордонної служби.

Там вдома її чекають наймиліші речі - старі чорно-білі фотографії і спогади про часи, коли у неї була родина.

Там далі вже окупована територія і ми не можемо супроводжувати пані Олександру. Але з нею їдуть кримські волонтери, які довезуть її додому.

70 кілометрів окупованим Кримом. І пані Олександра підіймається сходами - її зустрічають сусіди.

Пані Олександра каже за два роки їй часто снився один і той же сон - вона долає ці сходинки, але двері не відчиняються.

У запиленій квартирі вона хоче хвилинку посидіти в тиші на своєму ліжку, а тоді просить не залишати її. Волонтери в Криму купили для неї харчі, вже поміняли стару сантехніку у ванній, зібрали гроші. І хоча в Олександри Іларіонівни ніколи не було своїх дітей, однак по обидва боки від адміністративної межі з Кримом у неї тепер є безліч онуків, що обіцяють про неї піклуватися. І стоси нових кольорових фотографій.

Ірина Маркевич, Діана Яцентюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції