Низькі пенсії примушують людей звертатися до банків та страхових компаній

Дата публікації
Перегляди
3280
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Низькі пенсії примушують людей звертатися до банків та страхових компаній

Фото: Сегодня

Найвищу прибутковість вкладів пропонують недержавні пенсійні фонди.

Чи варто вкладати гроші у недержавні пенсійні фонди?
Демографи з'ясували, що понад 90% пенсіонерів в Україні живуть на 1000 гривень. А також застерегли, що не слід чекати значного зростання пенсій у майбутньому.

Кількість працездатного населення зменшується, а пенсіонерів натомість більшає. Грошей, щоб платити усім та багато, - не вистачає.

Та фінансисти запевняють, що вихід є. Наприклад, друга недержавна пенсія. Експерти радять на державу не покладатися, а забезпечити собі додаткову пенсію, та ще й до пенсійного віку.

Перший спосіб - депозит. Плюси цьго способу: високі відсотки (від 12-ти у гривні), гроші зберігатимуть у надійному місці і вони завжди доступні. А пенсіонерам до того ж пропонують додаткові відсотки та бонуси.

Щоправда, клієнту доведеться навчитися відкладати та втримуватися від спокуси витрачати всі гроші ще до пенсії.

"Сьогоднішній вкладник не розміщує гроші на тривалий період. На 12-15 місяців максимум", - розповів банкір.

Хоча з іншого боку – банки можуть збанкрутувати, чого, наприклад, не трапляється з компаніями, що страхують життя. Їм це заборонено законом.

Клієнт щомісяця вносить на рахунок у страховій компанії певну суму. А компанія натомість виплачує її з надбавкою у вигляді місячної пенсії впродовж 10-20-ти років або ж до кінця його життя. Інший плюс – клієнт можете обрати будь-яку валюту вкладу. Мінус – невисока прибутковість 8-10 відсотків у гривні, при ранній смерті – можна й не отримати навіть усієї сплаченої страховикам суми. А старшим людям програмою користуватися невигідно.

Є й третій вид – недержавні пенсійні фонди. Їх прибутковість – чи не найвища. До 20% за місяць. Клієнт, у свою чергу, підписує строковий контракт та щомісяця вносить однакову суму.

При цьому роботу фондів контролюють одразу три державні органи, щоб гроші клієнта вкладались у безпечні галузі - депозити, на придбання банківських металів, цінних паперів.

Гроші завжди залишаються власністю клієнта. Якщо той помирає – усе успадковує його родина.

Водночас недержавні фонди мають чимало підводних каменів. Наприклад, штрафи за несплату місячних внесків, або ж неможливість отримати всю суму на руки.

Та й популярність таких фондів нині досить низька. Їхніми послугами користуються лише 100 тисяч українців. Натомість більше довіряють старому перевіреному способу - відкладають гроші під матрац або у конверт.

Читайте також:

У наступному році пенсії виростуть на 10%

З 1 жовтня збільшується пенсійний вік для жінок

Мінімальна зарплата з 1 жовтня підвищується аж на 25 гривень

В Кабміні закінчуються гроші на виплати пенсій

Понад 90% пенсіонерів в Україні живуть на 1000 гривень

Понад 90% пенсіонерів в Україні живуть на 1000 гривень

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3280
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація