Пенсійний вік в Україні підвищать до кінця року

Зокрема, влада планує поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків, - з 55 до 60 років, додаючи шість місяців щорічно з 2010 року.

Україна має намір до кінця року реформувати пенсійну систему з метою її фінансового оздоровлення, зокрема, збільшити потрібний для пенсії стаж і зрівняти терміни виходу на пенсію жінок і чоловіків.

Про це говориться в меморандумі української влади МВФ, спрямованому у рамках відновлення кредитної співпраці в середині липня цього року.

Згідно з документом, планується до кінця вересня 2010 року внести законопроект з метою введення його в дію до кінця 2010 року, в якому передбачити поступове збільшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків, - з 55 до 60 років, додаючи шість місяців щорічно з 2010 року.

Окрім того, законопроект, згідно з меморандумом, передбачатиме збільшення мінімального терміну пенсійного страхування з 5 до 15 років, збільшення на 10 років кваліфікаційного періоду для отримання повної пенсії, що має стимулювати працюючих довше зберігати працездатність. Це повинно покращити збалансованість Пенсійного фонду на 2 млрд грн в 2011 році.

Вказаний законопроект є структурним маяком програми співпраці з МВФ, у рамках якої Фонд планує виділити Україні 15,3 млрд доларів впродовж 29 місяців.

Окрім того, українська влада планує до кінця грудня цього року змінити базу нарахування пенсій, передбачивши їх додаткове збільшення на 1% за кожен рік, відпрацьований понад певний термін: 20 років - для жінок і 25 років - для чоловіків, говориться в меморандумі.

Передбачається, що це дозволить скоротити витрати Пенсійного фонду на 6,2 млрд грн у 2011 році.

Нагадаємо, раніше Комітет з економічних реформ схвалив програму реформ на 2010-2015 року, що зокрема, передбачає поступове вирівнювання пенсійного віку для чоловіків і жінок (із кроком 0,5 року протягом 10 років), наближення пенсійного віку до європейських стандартів (65 років) для учасників другого рівня (обов'язкового накопичувального) пенсійної системи, звільнення солідарної пенсійної системи від невластивих їй виплат (дострокові й пільгові пенсії).

Читайте також:

У Тимошенко порахували, що Азаров додав пенсіонерам 3 гривні

Дефіцит Пенсійного фонду в 2010 році перевищить 26 мільярдів гривень

Кабмін готується підвищити пенсійний вік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: