Пентагон: США не збиралися розміщувати ПРО в Україні

Вашингтон офіційно відхрестився від ідеї розміщувати систему протиракетної оборони в Україні - це журналісти накрутили.

Міністерство оборони США офіційно спростувало інформацію про можливість розміщення об'єктів протиракетної оборони в України.

У прес-службі Пентагону заявили, що заступник глави відомства Олександр Вершбоу "нічого не говорив про розміщення американських радарів або інших елементів ПРО на території України".

"У своєму виступі Вершбоу сказав, що інші країни регіону, такі як Україна, можуть також мати радари, які можуть зробити внесок в інформацію про раннє попередження (ракетних запусків)", - йдеться у документі.

У повідомленні також наголошується, що США зацікавлені у своїх колишніх пропозиціях, зроблених Москві щодо обміну інформацією з російського радара раннього попередження в Армавірі і орендованій Росією РЛС у Габалі (Азербайджан).

Нагадаємо, суперечливі повідомлення в американській пресі щодо висловлювання заступника міністра оборони США викликали неабиякий резонанс в Україні.

Тим часом президент Віктор Ющенко, перебуваючи у п'ятницю у Кишиневі, заявив, що Україна не отримувала жодних пропозицій від США щодо розміщення на своїй території елементів системи ПРО. Але він нагадав про дві системи РЛС у Мукачеві та Севастополі та додав, що "Україна бажала би знайти своє місце в планетарній та європейській системах безпеки".

Повідомлення прокоментував і російський міністр закордонних справ Сергей Лавров. Він зокрема назвав заяву Олександра Вершбоу екстравагантною і досить несподіваною.

Читайте також:

Україна хоче, щоб її РЛС працювали і на Європу, і на Росію

Уряд відхрестився від пропозиції США розмістити ПРО в Україні

Росія вважає "екстравагантною" ідею розміщення ПРО в Україні

США планують розмістити ПРО в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: