Перед заїздом Зеленського на держдачу її відремонтували за 300 тисяч гривень із бюджету

Перед заїздом Зеленського на держдачу її відремонтували за 300 тисяч гривень із бюджету

Серед нових сусідів президента - колишні голови Ради Олександр Мороз та Володимир Литвин, а також двічі президент Леонід Кучма.

Президент Володимир Зеленський оселився на державній дачі, де колись мешкав Віктор Ющенко, однак тимчасово, бо свій дім в Іванковичах у Київській області він продав. До того, як стати президентом, Зеленський засуджував посадовців, які користуються пільгами коштом платників податків та збирався віддати державні резиденції під дитячі табори. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перед виборами Зеленському часто ставили питання, чи він наслідуватиме у реальному житті свого персонажа - скромного та чесного вчителя Голобородька, образ якого так сподобався виборцям. Питали, зокрема, і про те, чи відмовиться він від атрибутів можновладця - резиденцій, кортежів, держдач. І кандидат Зеленський запевняв, що нормальній людині це не потрібно.

"Нехай у цих резиденціях живуть дітки якісь, якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції - я не бачу в них взагалі ніякого сенсу. Коли ми їздимо по Європі, ми бачимо старі резиденції королів, що це сьогодні? Це все - для екскурсій", - говорив тоді Зеленський.

Рік потому журналіст програми "Схеми" Михайло Ткач зафіксував, як кортеж уже президента Зеленського ввечері заїжджає на територію державної резиденції у Конча-Заспі, а вранці їде назад. Цей будинок відомий, як колишня резиденція Віктора Ющенка, який, з дозволу Януковича, мешкав тут до перемоги Майдану у 2014 році. 

Зеленський переїхав на дачу в Конча-Заспі

Зеленський переїхав на дачу в Конча-Заспі

Маєток тоді хотіли продавати, задля реклами всередину пустили журналістів. Комфортне життя Ющенка, який навіть комуналку не платив, коштувало платникам податків 30 мільйонів гривень щороку: три гектари території, дві з половиною тисячі квадратних метрів будинку, чотири спальні з мармуровими туалетами, басейн, сауни, кінозал, більярдна та винний льох.

Все це Ющенки залишили доволі пошарпаним. Зі слів персоналу, всі 10 років, що тут жили, господарі боялись, щоби розкошів не побачили сторонні. Торік тут затіяли ремонт. За даними журналістів "Схем", на це з державної кишені витратили понад 300 тисяч гривень.

А нещодавно, як визнали в Офісі президента, у свіжовідремонтовану резиденцію переїхав жити Зеленський. У закритому містечку він оселився, запевняють в його офісі, тимчасово, бо продав свій родинний маєток в Іванковичах у Київській області. Тепер сусіди Зеленського - теперішні та колишні можновладці, яким він сам раніше дорікав життям за суспільний кошт. Тут мешкають експрем'єр Валерій Пустовойтенко, колишні голови Ради Олександр Мороз та Володимир Литвин, а також двічі президент Леонід Кучма.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація