Передчасні канікули чи дистанційка: де дослухалися до рекомендацій МОН та призупинили навчання в школах

Передчасні канікули чи дистанційка: де дослухалися до рекомендацій МОН та призупинили навчання в школах

Фото: Associated Press

МОН пропонує перевести школярів у "помаранчевій" та "жовтій" зонах на дистанційне навчання.

Міністерство освіти та науки рекомендує відправити школярів 5-11 класів у "жовтих" та "помаранчевих" регіонах на дистанційне навчання через складну ситуацію із коронавірусом. Рекомендації не стосуються учнів початкової школи.  У відомстві також радять подовжувати весняні канікули у разі складної епідситуації. 

У яких регіонах дослухалися до Міністерства - у матеріалі ТСН.ua

ВІННИЦЯ

У Вінниці від 16 березня школярі повернулися з весняних канікулів, які розпочалися передчасно. Утім, навчатимуться діти онлайн. Слід зауважити, що місто, яке перебуває у лідерах за приростом недужих, одне з перших застосувало обмеження щодо навчальних закладів. Так, від 3 березня усіх учнів перевели на дистанційку, а від 9 березня їх відправили на тиждень канікул. 

ЖИТОМИР 

На тиждень раніше, ніж планувалося, 15 березня, на весняні канікули пішли житомирські школярі. Таке рішення ухвалили минулого тижня на позачерговому засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС. Слід зауважити, що обласний центр перебуває у "червоній" зоні каратину від 3 березня. Тоді учні 5-11 класів перевели на дистанційку, а традиційний формат навчання залишили у початковій школі та дитячих садках. 

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК 

Місто, яке перебуває у "червоній" зоні карантину, перевело школярів 1-11 класів на дистанційку ще 1 березня. Утім, поки невідомо, як довго триватиме онлайн-навчання. Закрили у місті і дитячі садки. Утім, місцева влада дозволила утворювати чергові садки чи групи, де батьки могли б залишати дітей. 

КИЇВ

У столиці, яка опинилася у "червоній" зоні карантину, вирішили перенести на два дні весняні канікули для 5-11 класів - від четверга, 18 березня. Садочки та початкова школа поки працюватимуть у звичному режимі. Початкова школа піде на відпочинок 22 березня. Два тижні після канікул школярі навчатимуться в онлайн-режимі.

ЛЬВІВ 

Від 16 березня учні 5-11 класів, за рішенням спецкомісії, на два тижні переходять на дистанційне навчання. На карантин також закривають дитячі гуртки, клуби, переносять спортивні змагання. Львівська влада залишила традиційний формат для початкової школи. Утім, якщо ситуація із захворюваністю на коронавірус не полыпшиться, то для учнів 1-4 класів також введуть обмеження.

МИКОЛАЇВ 

Місцевих школярів відправляють на двотижневі канікули. Утім, від 17 до 19 березня вони навчатимуться дистанційно. Натомість початкова школа до кінця тижня буде на традиційному навчанні. А вже від понеділка, 22 березня, у 1-11 класах розпочнуться канікули. Надлишок, сподіваються чиновники, діти відпрацюють у травні.

СУМИ 

Міська влада ухвалила рішення від 22 березня перевести 5-11 класи на дистанційне навчання. Воно триватиме тиждень. Потягом цього часу початкова школа відвідуватиме очні заняття. Дитячі садки будуть працювати у звичайному режимі. Потім школярі підуть на канікули, які закінчаться 5 квітня. 

ТЕРНОПІЛЬ 

Місцева влада ухвалила рішення розпочати весняні канікули на тиждень раніше - від 22 березня і триватимуть до 28-го. Наступного тижня після канікул учнів 5-11 класів переведуть на дистанційне навчання, а 1-4 - вчитимуться у звичному режимі. Тернопільські дитсадки продовжують працювати без обмежень. 

ОДЕСА 

В Одесі від понеділка, 15 березня, учні старших класів перевели на дистанційне навчання. Таке рішення ухвалили під час засідання оперативного штабу міськради. Як довго триватиме такий формат, поки що невідомо. Натомість 1-4 класи працюватимуть у звичайному режимі. Утім, за бажанням батьків, їх також можуть перевести в онлайн. Місцева влада також рекомендувала школам раніше розпочати весняні канікули - від 22 до 26 березня. 

УЖГОРОД

У регіоні, який одним з перших опининився у "червоній" карантинній зоні, навчання у школах призупинили ще на початку березня. Від 1 до 9 березня діти мали канікули. Після закінчення учні 5-11 класів поновили навчання у дистанційному форматі, а учні 1-4 класів сіли за парти. Утім, через погіршення ситуації з коронавірусом від вівторка, 16 березня, молодшу школу також перевели в онлайн. Дистанційка триватиме в ужгородських школах щонайменше до 26 березня.

ХАРКІВ 

У місті школярі підуть на канікули 22 березня, а в районах області - пішли від четверга, 18 березня. Раніше планувалося, що відпочинок розпочнеться 29 березня. Наразі не відомо, триватимуть канікули тиждень чи більше. Все залежатиме від епідемситуації в місті та області.

ЧЕРНІВЦІ

"Червоне" місто ще 19 лютого відправило школярів на дистанційне навчання. Триватиме воно доти, доки не стабілізується епідемічна ситуація, каже місцева влада. Натомість дитячі садочки працюють у звичайному режимі, але з дотриманням усіх протиепідемічних норм. 

Навчання в інших регіонах, які перебувають в помаранчевій" та "жовтій" зонах, триває у звичайному режимі. Тимчасово призупинили освітній процес або передчасно запровадили канікули лише там, де є значна кількість хворих на коронавірус. У більшості шкіл від 22 березня розпочнуться весняні канікули. 

Як повідомлялося, 19 березня Міністерство охорони здоров'я оновило розподіл на карантинні зони: Київ опинився в "червоній" зоні. Також на цьому рівні залишаються Буковина, Прикарпаття, Закарпаття та Житомирська область. На "помаранчевому" рівні 12 регіонів - це Вінницька, Донецька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області. Всі інші області - "жовті" .

Новини України: у 4 регіонах показник захворюваності перетнув позначку в 1000 інфікованих

Новини України: у 4 регіонах показник захворюваності перетнув позначку в 1000 інфікованих

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація