"Переговори Савченко". Як і про що домовлялася нардеп із ватажками "ЛДНР" у Мінську

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таємна зустріч Савченко із Захарченком і Плотницьким тривала три години. 

11 грудня ЗМІ повідомили про тоді ще ймовірну таємну зустріч нардепа Надії Савченко, колишньої полонянки Кремля, з так званими керівниками "ЛДНР" Ігорем Плотницьким та Олександром Захарченком у Мінську.

За даними трьох джерел ЛІГА.net, зустріч організувала Федеральна служба безпеки РФ за сприяння російського посольства в Білорусі. Так, одне джерело припустило, що зустріч політика з терористами в присутності ФСБ стосувалася теми тиску на Київ.

Сама Савченко не коментувала цю зустріч близько доби від моменту поширення інформації про переговори, а журналіст ЛІГА.net заявив, що під час прес-конференції щодо військовополонених нардеп кілька разів відмовилася відповідати на запитання стосовно змісту зустрічі і чому вона була таємною.

Наприкінці жовтня Савченко навідувалася до Москви, повідомлялося й про те, що нардеп відвідувала окуповані території, а цьогоріч влітку депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко ще й оприлюднив листування Надії з "ЛНР" і "ДНР", поки та перебувала в ув'язненні.

Усі ці факти разом із небажанням Савченко розвіювати або підтверджувати чутки в момент їхньої появи зайвий раз викликають сумніви щодо її діяльності та співпраці з "ЛНДР".

ТСН.ua зібрала всю інформацію про "переговори Савченко" та її останні зв'язки з терористами на Сході.

Відео Савченко визнала, що зустрічалася з ватажками так званих "ДНР" і "ЛНР"

Реакція сторін на "дипломатичні старання" Савченко

12 грудня радник голови СБУ Юрій Тандіт заявив, що українській спецслужбі не було відомо нічого про перемовини нардепа з так званими керівниками "ЛДНР" за посередництва Росії. Ба навіть, СБУ не була попереджена про саму поїздку Надії до Мінська.

Згодом керівник Центру зі звільнення полонених при СБУ Юрій Кочанов повідомив, що Савченко говорила з бойовиками не тільки про заручників.

"Я знаю, що обговорювалися кулуарно питання не тільки заручників, а також питання амністії та зняття економічних санкцій", — сказав Кочанов.

У донедавна "рідній" Савченко партії "Батьківщина" засудили переговори Савченко з бойовиками. "Надія Савченко нещодавно заявила про свою участь у новому політичному проекті. Вона не координує свої дії з фракцією та партією "Батьківщина", — повідомили в партії, додавши, що там дотримуються позиції утримування від переговорів із терористами.

Цікаво, що тільки 13 листопада депутат від фракції "Батьківщина" Іван Крулько заявив, що Савченко залишила лави партії ще кілька тижнів тому, утім, у складі фракції перебуває і надалі.

Між тим, в ефірі 112 лідер фракції Юлія Тимошенко заявила таке: "Савченко може планувати своє життя і свою політичну діяльність так, як вважає за потрібне. У неї з партією "Батьківщина" нічого спільного немає. Сьогодні ми вирішили, що збираємо фракцію буквально в перший день парламентського сесійного тижня. Ми прийняли рішення зібрати фракцію, запросити Надію Савченко і з нею обговорити всі ці речі та прийняти рішення".

Важливо відмітити, що "перемовини" відбувалися не в рамках Мінських переговорів, про що чітко повідомила речник представника України у тристоронній контактній групі Леоніда Кучми — Дарка Оліфер. "Зазначені особи не брали участі в роботі тристоронньої контактної групи і їхня участь не передбачалась", — сказала вона. 

Утім, так званий керівник самопроголошеної "ЛНР" Ігор Плотницький заявив зовсім протилежне — "перемовини" відбувалися в рамках Мінських переговорів.

"Керівник" так званої "ДНР" Олександр Захарченко про зустріч із Савченко розповів таке: "Зустріч дійсно була. Порушувалося питання виконання Мінських домовленостей і пункт обміну полоненими всіх на всіх. Ми запропонували три варіанти. Радий, що не тільки представники України в Контактної групи, але і представники Верховної ради хочуть, щоб цей процес закінчився. Конкретно ніяких домовленостей не досягнуто".

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, своєю чергою, назвав ці перемовини "неофіційними". "В цьому випадку, звичайно, подібні контакти не можуть носити якогось міждержавного або ще якогось офіційного статусу, але, безумовно, з російської сторони завжди була готовність розмовляти з тими, хто бажає такого діалогу, ким би він не був", — сказав він.

15 грудня стало відомо, що Савченко хочуть виключити з комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. Для цього, група депутатів, що входять до комітету, навіть підготували відповідний проект постанови.

"Тільки що разом з колегами з різних фракцій підписав проект постанови Верховної Ради України про виключення Надії Савченко (фракція "Батьківщина") зі складу Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони", — повідомив нардеп від фракції Радикальної партії Ігор Мосійчук.

Крапки над "і" від Надії

Зрештою, надвечір 12 листопада нардеп "вийшла в люди" і заявила журналістам, що співпрацює з МЗС і СБУ в рамках закону.

"Щодо зустрічі в Мінську. Так, відбулася зустріч. В мінському форматі трьохсторонньому. З присутністю російської сторони і присутності Захарченка і Плотницького від "ДНР" та "ЛНР". Зустріч була направлена для того, щоб посилити мінський формат і зробити його більш дієвим найближчим часом", — сказала вона.

Нардеп також додала, що з "керівниками "ЛДНР" домовилися.

"Я обіцяла людям, вийшовши з в'язниці, що буду боротися, буду говорити навіть із чортом. Так, я сиділа за столом переговорів з людьми, з якими ми стріляли один в одного.  Я в них чорта не побачила, бо якби я в них бачила чорта, ми б ні про що не домовилися", — пояснила вона.

Але про що могли домовитися нардеп і ватажки терористів?

Савченко готова відкрити представництво "ЛДНР" у Києві

Напередодні журналісти проекту "Гроші" вирішили піти на провокаційний експеримент та зателефонувати нардепу Надії Савченко "від імені сепаратистів" з пропозицією відкрити в Києві представництво "ЛДНР" під виглядом культурного центру.

Примітно те, що Савченко не тільки провела телефонну розмову, а й зустрілася з, як виявилося, підставним "сепаратистом" у кафе і пообіцяла йому "знайти людину", яка посприяла б  просуванню проекту "За мир", як його назвала сама Надія. Вона навіть запропонувала приблизну схему дій — відкрити центр на релігійні свята за присутності дітей і жінок.

Відео Перемовини Савченко з сепаратистами, повернення Аделаджі та VIP-канікули депутатів – Гроші

Зміст і нюанси мінських "перемовин Савченко" з ватажками "ЛДНР"

Тільки 13 грудня нардеп-"дипломат" дала розгорнуте інтерв'ю "Радіо "Свобода" з приводу зустрічі з Захарченком і Плотницьким. Вона повідомила, що зустріч тривала три години і до неї Савченко готувалася півроку. Вона також підтвердила, що зустріч відбулася за участю російської сторони, а також білоруської організаційної.

Нардеп, крім того, уточнила, що з росіян на зустрічі були присутніми Михайло Балуєв і Олег Шкряба, які, за її словами, перебувають у мінській контактній групі з гуманітарних питань. Також на зустрічі був голова організації "Центр обміну полонених", генерал Володимир Рубан.

На цьому етапі в нас не було жодного паперу, який би щось гарантував, який щось вимагає і щось обіцяє.
Надія Савченко про переговори з "ЛДНР"

"Домовлятися можна різними словами, довго або коротко, головне, де будуть в кінці стояти підписи, що буде законним підґрунтям домовленостей. На цьому етапі в нас не було жодного паперу, який би щось гарантував, який щось вимагає і щось обіцяє. Розмова велася дійсно про обмін полоненими. Йшла мова про те, що донбаська сторона заявляє приблизно 700 осіб у списку, які вони шукають, наші начеб-то за Мінським процесом заявляють 109", — розповіла Савченко.

Крім того, вона додала, що зустрічалася з родичами українських полонених і нарахувала таких не 109, а також близько 700. Утім, вона не відкидає можливості того, що великої частини полонених уже немає серед живих. 

"Українська сторона підтверджує, здається, 226 осіб, а зі сторони сепаратистів підтверджено 52 людини, якщо не помиляюся. Тобто поки що в середньому проходить обмін "1 до 4", от його в першу чергу треба і здійснювати, тому що ми не знайдемо тих, кого немає серед живих, а якщо ми будемо говорити про "всіх на всіх", то це означає що живі можуть не вижити", — заявила Савченко. 

Реальним може бути той список, який ми визначили, а це "1 до 4".
Надія Савченко про обмін полоненими

На запитання журналіста стосовно того, чи говорили на зустрічі про те, що не всі з 700 людей, яких вимагає повернути "ЛДНР", є причетними до конфлікту і повинні бути повернутими, Савченко відповіла: "Про це якраз і йшлася мова, розірвати кільце, щоб сіли за стіл переговорів люди, які здатні домовлятися, а не здатні просто сперечатися. Про це і треба було б поговорити, що цей список не може бути реальним, і ми зійшлися на тому, що реальним може бути той список, який ми визначили, а це "1 до 4".

Савченко, утім, заявила, що момент щодо процесу обміну полоненими не був обговорений на зустрічі. 

"Якщо я обіцяю, то я тримаю слово. Зараз я не можу пообіцяти, тому що в мене немає ключів від темниці ні однієї, ні іншої, я можу бути тільки сполучною ланкою", — зізналася Савченко, припустивши, що попереду можливі нові зустрічі з керівниками "ЛДНР".

Залиште свій коментар

Вибір редакції