Перекрита траса на Житомирщині: шкільні вчителі погрожують повернутися за тиждень

Перекрита траса на Житомирщині: шкільні вчителі погрожують повернутися за тиждень

Педагогам не сплатили за кілька місяців роботи.

На Житомирщині півтори сотні вчителів перекрили трасу міжнародного сполучення Київ-Ковель. Люди від літа не отримують зарплати, бо в районі немає грошей через недоотримання освітньої субвенції, хоч обласна адміністрація нарікає саме на чиновників ОТГ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Відранку шкільний дзвоник лунає на трасі Київ-Ковель – вчителі  перекрили дорогу, ходять  по пішоходному переходу і  вимагають  виплатити їм заборговану зарплату. На дорогу вийшли вчителі 12 шкіл Лугинського району, які зарплату не бачили чотири місяці, а відпускних за літо отримали лише третину. "Знімаємо з кредитних  карток, в кого є чоловік – добре, можна заплатити за комунальні послуги. Позичаємо, хто шукав додатковий заробіток, ходили по ягоди", - каже вчителька Лугинської гімназії Галина Суторміна. У вчителя початкових класів Кримнецької школи також в освіті працює ще й син із невісткою, тому всі ледь зводять кінці з  кінцями. "Липень, серпень ще не отримали, вересень, жовтень. Оце кидають, як собакам, по тисячі", - каже Тетяна Применко.

Відео Від літа не отримують зарплатню: півтори сотні вчителів перекрили трасу на Житомирщині

Люди від літа не отримують зарплати. У районі кажуть, що грошей немає, бо недоотримали освітню субвенцію. А от в обласній адміністрації звинувачують чиновників ОТГ. Мовляв, саме вони надали неточні дані, тому й субвенцію заклали меншу за необхідну. ТСН далі про чиновників, які своїми помилками ставлять людей на межу виживання.    

Від літа не отримують зарплатню: півтори сотні вчителів перекрили трасу на Житомирщині

Водії не витримують блокаду дороги, їх заспокоює поліція, а вчителів – селищний голова Лугинської ОТГ Петро Мельник.  "Нема такого, щоб  вчителі  не отримали зарплату. Просто виплачується не у повному обсязі", - каже він. І пояснює, що під час формування районного бюджету виникла нестача коштів у понад 6 мільйонів гривень, а помилки припустились, коли заповнювали формулу для отримання субвенції від Міносвіти. "Якщо в середньому фонд  заробітньої плати в місяць складає 2,5 млн грн, то ми отримували 1,8 млн", - стверджує керівник ОТГ.

В обладміністрації натомість винуватять місцеву владу – пояснюють, що помилку зробили саме тамтешні чиновники, котрі передали у Міносвіти невірні дані. Через це й недоотримали гроші. "В результаті того, що були неправильні показники для Міносвіти, яке розраховує  обсяг освітньої субвенції, бюджет Лугинської ОТГ втратив 5,5 млн грн. Ну, тут провина тільки  ОТГ", - наголошує директор департаменту фінансів Житомирської облдержадміністрації Леонід Мініч. Утім, керівник обладміністрації Віталій Бунечко обіцяє вчителям знайти гроші на зарплату – їх проситимуть на найближчому засіданні уряду. "Будуть виправлені помилки, і  кошти будуть одразу відправлені до Лугинської ОТГ", - запевнив він. Тож після двох годин облоги траси вчителі пішли додому. Але зауважили, що це була попереджувальна акція. Якщо обіцяних грошей не отримають, наступного тижня знову підуть перекривати дорогу.

Кореспондент ТСН Олена Кузнєцова

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів