Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перелам кісток черепа, смерть чи тяжке каліцтво. Поліція розповіла про наслідки перевезення дітей без автокрісел

Перевезення малюків без автокрісел каратиметься штрафом.

Львівські патрульні на спеціальному тренажері показали, що відбувається з маленькою дитиною під час аварії, якщо вона не пристебнута паском безпеки і не у спеціальному кріслі. Уже незабаром водіїв за таке перевезення дітей будуть карати штрафами. І поліцейські сподіваються, що це допоможе зменшити приголомшливу статистику дитячого травматизму і смертей на наших дорогах.

Про дослідження патрульних з міста Лева та важливість дитячого автокрісла - у сюжеті ТСН.19:30.

В експерименті взяла участь речниця патрульної поліції Львівщини Катерина Рибій. Для неї підготували спеціальний тренажер, у який вона сідає з манекеном чотиримісячної дитини. Його вона бере на руки, а сама пристібає пасок безпеки. Тренувальне крісло імітує лобове зіткнення - і лялька вилітає з рук.

"Зазвичай матері возять дітей, тримаючи на руках, бо малюк ще не вміє сидіти. Найчастіше вона сидить у розслабленому стані, і тут стається зіткнення", - каже Катерина Рибій.

Відео Чому дитяче автокрісло важливе: у Львові показали, що відбувається з малям під час ДТП

Львівські патрульні продемонстрували на спеціальному тренажері, що відбувається з дитиною у момент аварії, коли та не пристебнута ременем безпеки і не у спеціальному кріслі. Уже невдовзі водіїв за таке перевезення дітей будуть карати. Але поліцейські певні, що побачене буде для батьків переконливіше, ніж штрафи.  

Чому дитяче автокрісло важливе: у Львові показали, що відбувається з малям під час ДТП

Далі поліцейські продовжують експеримент і саджають манекен у дитяче автокрісло. Дії повторюються, але тепер під час зіткнення уявна дитина ледь здригається від удару.

"Якщо малюк в дорозі спить у спеціальному кріслі, пристебнутий паском, то під час аварії він може навіть не прокинутися. Настільки незначні будуть для дитини наслідки зіткнення. Без спецзахисту все може закінчитися фатально", – кажуть фахівці.

За словами інструкторки з надання першої домедичної допомоги Червоного хреста, найнебезпечнішою є черепно-мозкова травма та перелами кісток черепа, які дуже чутливі. А якщо травмувати дитяче тім'ячко - є загроза миттєвої смерті. 

У Європі з пасками безпеки та дитячими кріслами вже давно все суворо і чітко. Там за порушення цих правил водія можуть оштрафувати чи забрати у нього права.

"У Данії наприкінці 80-тих років пасок безпеки став обов'язковим для усіх. Діти із ростом до 135 сантиметрів повинні сидіти у дитячому кріслі і бути пристебнутими. Якщо водій чи пасажир без паска безпеки, штраф у 200 євро, за три таких порушення забирають права", - ділиться досвідом Стіг Хейдеман, поліцейський з Данії. 

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька.

Залиште свій коментар

Вибір редакції