"Перемога": як відреагували політики на рішення Міжнародного трибуналу щодо українських моряків

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

США закликають РФ негайно повернути моряків і поважати суверенітет України.

У суботу, 25 травня, Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення на користь України проти РФ щодо тимчасових заходів на період розгляду справи і зобов'язав негайно звільнити захоплених українських моряків і військові кораблі.

У трибуналі визнали, що українська сторона намагалася всебічно вести переговори з РФ, але безуспішно, тому можливості для мирного вирішення суперечки вичерпані.

Водночас суд не задовольнив прохання України зобов’язати РФ припинити кримінальне переслідування українських моряків та утримуватися від проведення нових слідчих заходів. 

Українські політики з радістю сприйняли новину з Гамбургу і висловлюють сподівання, що українці вже незабаром зможуть повернутися додому. Зібрали реакцію високопосадовців на рішення трибуналу. 

Президент Володимир Зеленський зазначив, що виконання РФ наказу трибуналу може стати "першим сигналом з боку російського керівництва про реальну готовність до припинення конфлікту з Україною".

Виконання РФ наказу Міжнародного трибуналу ООН про звільнення захоплених українських моряків і кораблів може стати...

Опубліковано Володимиром Зеленським Субота, 25 травня 2019 р.

Екс-президент Петро Порошенко привітав рішення Міжнародного трибуналу, подякував команді, що працювала над інтересами України, а також дав пораду Зеленському.

Вітаю рішення Міжнародного трибуналу з морського права на підтримку України! Як того вимагала українська сторона,...

Опубліковано Петром Порошенком Субота, 25 травня 2019 р.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль своэю чергою нагадала, що Міжнародний трибунал вже зобов'язував Росію звільняти людей, зокрема в подібній справі – Arctic Sunrise - де Росія також не брала участі, але швидко звільнила затриманих осіб.

Міжнародний Трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити наші військові кораблі та повернути їх під наш...

Опубліковано Lana Zerkal Субота, 25 травня 2019 р.

Сьогодні у Гамбурзі Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення на користь України проти РФ щодо...

Опубліковано Людмилою Денісовою Субота, 25 травня 2019 р.

Судьи Международного трибунала ООН по морскому праву голосами 19 к 1 приняли решение: обязать РФ освободить военные корабли Украины и 24 военных моряка. Против был только российский судья Колодкин. #ITLOS

Опубліковано Николай Полозов Субота, 25 травня 2019 р.

Перемога України у Міжнародному трибуналі у Гамбурзі! Прекрасна робота команди Лани Зеркаль. Чекаємо наших моряків в Україні Попереду ще багато перемог #FreeUkrainianSailors

Опубліковано Ларисою Сарган Субота, 25 травня 2019 р.

Посольство США в Укарїні вкотре закликало Росію звільнити захоплених моряків. "Впродовж шести місяців Росія несправедливо утримує 24 членів екіпажу та судна України. Росія повинна негайно звільнити моряків, повернути українські судна і поважати суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться в повідомленні американських дипломатів у Twitter.

Водночас росіяни вважають що у Міжнародного трибуналу ООН з морського права немає юрисдикції розглядати цю суперечку. "Як раніше неодноразово зазначалося російською стороною, заяви, зроблені як Росією, так і Україною, під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки", - йдеться в повідомленні МЗС РФ.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН 10 травня провів слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

ВідеоМіжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Наказ у справі судді обіцяють винести цієї суботи опівдні. Україна звернулася до Морського трибуналу ООН з проханням, аби той зобов'язав Росію звільнити 24 моряків, полонених минулого листопада неподалік Керченської протоки. У позові наголошується, що захоплення й утримання суден та членів їхніх екіпажів грубо порушує Конвенцію ООН з морського права.  

Міжнародний трибунал ООН цього тижня оголосить своє рішення у справі захоплених Росією українців

Залиште свій коментар

Вибір редакції