Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Володимир Васянович, Вадим Довгорук та Василь Пелиш стали героями чергового сюжету проекту ТСН та Viva. 

Колишні студенти, винороби, інженери, службовці, професійні військові,  спортсмен і вчителька - усі вони стали учасниками проекту "Переможці". Вони були поранені на війні, втратили кінцівки і тепер починають нове життя.

ТСН розповідає історії нескорених та сильних духом бійців АТО. Героями чергового сюжету із циклу "Переможці" стали Вадим Довгорук, Василь Пелиш та Володимир Васянович, йдеться у сюжеті ТСН.

"Я з протезом набагато більше зроблю, ніж  люди без протеза", - переконаний Володимир Васянович.

Володимир - на війну пішов добровольцем.  Йому 21 і він розвідник. Ногу втратив, підірвавшись на міні.  Від участі у проекті довго відмовлявся, казав, що не чоловіча то справа - позувати перед камерами. Погодився коли зрозумів мету проекту.

"Можливо, раніше на людей-інвалідів, якось інакше дивився. Зараз в мене трішки змінилось бачення цього всього", - стверджує юнак.

На що здатен зараз - Володимир демонструє під час фотосесії.

Показати їх справжніми - сильними, кумедними, веселими та красивими - саме цього прагнули автор світлин Олександр Мордерер та арт-директор Тетяна Рубльова.

"Ну як ми із товаришем кажемо нашу коронну фразу: Я не інвалід, я поранений", - наголошує Вадим Довгорук.

Вадим на Сході був поранений двічі. Після першого поранення у Донецькому аеропорту, повернувся на фронт. І вже під Дебальцевим їхній  БТР потрапив у засідку, там він втратив руку.

"Збирався йти, а воно, як би вага і тягне, і почало боліти. Я почав дивитись, можливо, вона на чомусь лишилась, а вона просто провалилася в рукав. І ґудзик був застібнутий на рукаві. Розстібнув його, дістав, подивився, мені аж цікаво стало", - згадує боєць.

 

 На відео, яке зняли сепаратисти можна побачити паркан за яким чотири дні ховався Вадим - там відморозив обидві ноги. Його знайшли сепаратисти і відправили до лікарні, а через день обміняли. Уже в київському шпиталі хлопцеві ампутували ноги.

"Коли мама приїхала, я їй одразу сказав, що ходитиму. І немає чого плакати і засмучуватися", - розповів герой.

Вадим перед камерою ніяковіє: у житті він  більш відкритий і доброзичливий. Мріє стати військовим психологом і зовсім не чекає жалю  чи співчуття від українців.

"Коли я їду в авто, взагалі забуваю, що в мене чогось немає", - зазначив Вадим.

Василь Пелиш - айдарівець, він досі не призвичаївся до механічної кінцівки. Руку йому відтяли бойовики у полоні сокирою, коли побачили на ній татуювання  "Слава Україні". 

Протез бійцю зробили фахівці з Америки та Канади у рамках проекту "Підтримка протезування в Україні" і  навіть домалювали тризуб на передпліччі.

 "Підтримка – це одне, а от жалю – то не можна. Бо якщо будуть жаліти, до халяви швидко привикається, і потім можна стати просто овочем, який буде залежний від людей", - переконаний Василь.

Протезисти зі США та Канади, які подарували Василю руку, готові приїхати ще раз і допомогти іншим бійцям. Кошти, вторговані з продажу спецвипуску "Viva Переможці", зокрема підуть і на цей проект.  Фотовиставку з портретами наших героїв можна побачити у музеї Шевченка до 21-го лютого.

Нагадаємо, проект "Переможці" - спільна справа Телевізійної служби новин та журналу VIVA!, за підтримки благодійного фонду Save Lives Together, Клініки Лікаря Валіхновського, громадської організації "Підмога.інфо" та туристичної фірми "Феєрія мандрів". Його героями стали бійці АТО та волонтери, які втратили кінцівки під час подій на Сході України.

Відео Героями проекту "Переможці" стали поранені на війні українці, які починають нове життя

Залиште свій коментар

Вибір редакції