Переможця виборів у Зайцевому, який допомагав "Беркуту" втекти з Києва, звинуватили у підкупі виборців

Переможця виборів у Зайцевому, який допомагав "Беркуту" втекти з Києва, звинуватили у підкупі виборців

Переможця виборів у Зайцевому, який допомагав "Беркуту" втекти з Києва, звинуватили у підкупі виборців

Фото: ТСН

Місцеві кажуть, їм нічого не давали.

Перемогу на 51-му Окрузі у прифронтовому Зайцевому виборює самовисуванець Олександр Ковальов. Його опоненти кажуть -  окрім пригощань та розваг, він навіть гроші роздавав, проте місцеві жителі це заперечують. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

На кожному стовпі та паркані у селищі кандидат у народні депутати  - Олександр Ковальов. На фото здебільшого в компанії дітей. І саме на дітях він робив ставку під час передвиборної кампанії. Здерти сліди агітації місцеві досі не можуть.

"Це не засекречена інформація, тут і столи накривали, і батути дітям подарували, і м'ячі, ворота. Це я не вважаю підкупом, це подарунки дітям. Це у нас регулярно стабільно працювало", – каже місцева мешканка. 

У Зайцевому найменший в Україні виборчий округ. На понад 2 тисячі виборців аж 26 кандидатів. За них голосувати прийшло лише 800 людей.

Лідера виборів на 51-му окрузі Ковальова на Донеччині опоненти звинувачують у підкупі виборців

Лідера виборів на 51-му окрузі Ковальова на Донеччині опоненти звинувачують у підкупі виборців

Ранок в окружній виборчій комісії розпочався з повідомлення про замінування. Вочевидь так хотіли зірвати процес підрахунку голосів. Кінологи та вибухотехніки обстежили будівлю. Члени комісії відмовилися припиняти роботу, вибухівки не знайшли.

Цей округ хитало всі ці дні. Зараз на КПВВ тиша, пункт закрили на в'їзд та виїзд, бо саме у день виборів тут знайшли у бур'янах міну 120 калибр. Загальний арсенал – 12 вибухонебезпечних предметів. Сім годин люди стояли в черзі. Проголосувати вочевидь змогли не всі.

Окружна виборча комісія вже підрахувала голоси – документація в коробках. За одіозну Надію Савченко, яка теж була серед кандидатів, проголосували лише восьмеро. Перемагає той самий Олександр Ковальов – самовисуванець, голова громадської організації "Ніхто крім нас". У Facebook він уже хизується перемогою.

Володимир Весьолкін уже чотири роки у Зайцевому голова військово-цивільної адміністрації. Каже, що про кандидатів, які балотувалися, фактично нічого невідомо. Хтось за місяць, хто за два тижні вперше приїхав у село. Але одразу з подарунками, наїдками та концертною програмою та святом. 

Весьолкін теж балотувався. Проте з великим відривом його обійшов Ковальов. Володимир каже, що знає причину.

"Те, що зараз кажуть люди, ті, яким передавали гроші, але вони не взяли, що два вечори підряд ходили роздавали гроші – 100 доларів до і 200 після перемоги. Зараз йду, люди повертаються з магазину, скупилися. Очі опускають, їм, певно, соромно. Люди навчилися на цьому просто заробляти, брати від усіх і не цінувати, що для них робиться країною", – каже Весьолкін. 

Місцеві ж кажуть, їм нічого не давали.

Зв'язатися з новообраним кандидатом ТСН не вдалося. У його коментарі,  записаному кілька днів тому, усі звинувачення щодо спроби підкупу виборців він відкидає.

"Я особисто нічого не роздаю. Організація за уставом має право займатися тим, що записано в уставі. Ми робили те, що нам дозволяє закон робити", – сказав Ковальов. 

Чотири роки тому Генпрокуратура заявляла, що саме Ковальов 2014-го року допоміг вивезти з Києва бійців "чорної роти" "Беркуту". Тоді йому висунули підозру, але справу так і не довели до завершення. Як кажуть місцеві, погляди Ковальова досі не змінилися.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Повʼязані теми:

Наступна публікація