Суперечка між Кравчуком і Гризловим та семигодинні переговори: підсумки засідання ТКГ

Суперечка між Кравчуком і Гризловим та семигодинні переговори: підсумки засідання ТКГ

Кравчук зазначив, що Україна послідовно виконує домовленості, досягнуті на саміті у Парижі.

У середу, 16 вересня, відбулося чергове засідання ТКГ в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ. Переговори тривали близько семи годин.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук зазначив, що Україна послідовно виконує домовленості досягнуті на саміті у Парижі, повідомляє пресслужба Офісу президента.

Кравчук висловив подяку ОБСЄ та її Спеціальній моніторинговій місії в Україні за посередницькі зусилля, спрямовані на врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі.

"Ми ніколи не ставили під сумнів мандат ОБСЄ та проти передачі його будь-кому", — наголосив він.

В Офісі президента зазначили, що окрему увагу було приділено виконанню домовленостей лідерів держав-учасниць "нормандського формату", досягнутих у Парижі, щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб.

"Продовжено обговорення питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх", — йдеться у повідомленні. Українська сторона вкотре наголосила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, мають бути звільнені невідкладно та без жодних політичних умов.

"Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України", — заявив Кравчук, відповідаючи на закиди стосовно необхідності термінового ухвалення парламентом альтернативної постанови щодо проведення місцевих виборів у 2020 році.

Водночас обговорення робочих пропозицій до проєктів документів, що стосуються питання самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей України, і надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей.

Кравчук наголосив, що "українська делегація поважає "нормандський формат" і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру".

"Ми завжди виконували й виконуватимемо всі домовленості, зокрема про припинення вогню", — додав він.

Крім того, на переговорах Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу сталася суперечка між головою української делегації Леонідом Кравчуком та його російським колегою Борисом Гризловим. Йшлося про статус окупованих територій Донецької та Луганської областей.

"Пан Гризлов, відповідаючи на запитання членів відеоконференції, звернувся до української делегації, що, мовляв, ви ставите питання, але це питання ОРДЛО, тому що це територія, яка належить ОРДЛО. Звичайно, я не міг не відреагувати на це і попросив, щоб Гризлов вибачився за таку неточність", — розповів Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" за підсумками переговорів, наголосивши, що президент РФ Володимир Путін вважає ці території частиною України.

Кравчук додав, що Гризлов був змушений сказати, що він мав на увазі. Глава російської делегації уточнив, що це територія, яка не контролюється Україною.

"Це питання у результаті було знято і ми дійшли до спільної точки зору", — резюмував Кравчук.

Нагадаємо, минулого тижня навколо селища Шуми у передмісті окупованої Горлівки Донецької області розгорівся один із найбільших військово-політичних скандалів. Через українські фронтові укріплення хотів пройти російський генерал. Нібито для спільної з ОБСЄ перевірки: чи справді українські бійці, всупереч перемир’ю, риють нові траншеї. 

Українські військові на передовій не приховували обурення щодо домовленостей у ТКГ провести спільну з представниками бойовиків інспекцію українських позицій. Втім, потім інспектування однієї точки на Донбасі скасували через суперечливі вимоги від терористів. 

Відео Потенційна інспекція українських позицій розгнівала суспільство

Протести прокотилися різними містами України. Активісти закликали владу  не допустити бойовиків до українських позицій. У Києві пікетували Офіс Президента. Там зібралося близько двох сотень протестувальників. Серед основних вимог, зокрема, називали усунення Леоніда Кравчука та Вітольда Фокіна з ТКГ. Іще одна акція відбулася поблизу резиденції президента Зеленського в Конча-Заспі. Там проти інспекції бойовиками позицій українських військових на Донбасі  протестували понад три сотні людей.  У Харкові активісти від ранку вивісили кілька 8-метрових банерів із написами "Ні капітуляції".  

Потенційна інспекція українських позицій розгнівала суспільство

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів