Перерваний політ. Втрати у авіації Збройних сил України за весь час АТО - довідка

Дата публікації
Перегляди
54к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перерваний політ. Втрати у авіації Збройних сил України за весь час АТО - довідка

Фото: Twitter

За час АТО бойовиками було знищено вертольотів та літаків щонайменше на 250 мільйонів доларів.

Бойовики за весь час АТО, яка триває з 7 квітня, знищили, за різними даними, біля двох десятків літаків та вертольотів, через що загинули та отримали поранення близько сотні бійців. Загальні матеріальні втрати становили щонайменше 250 мільйонів доларів.

25 квітня 2014 року

Вертоліт Мі-8 Загинуло: 0 Поранено: 1 Орієнтовна вартість: від 4 мільйонів доларів

Першою втратою у авіації через дії бойовиків став гелікоптер Мі-8 на аеродромі у Краматорську, який був знищений на землі 25 квітня, офіційною причиною СБУ назвало влучний постріл снайпера, який поцілив у бак вертольоту. За іншими даними Мі-8 був знищений з гранатомета або ПТРК. Через вибух вертольота командир екіпажу отримав поранення.

Військово-транспортний вертоліт Мі-8 / Фото: mil.gov.ua

2 травня 2014 року

Два вертольоти Мі-24 Загинуло: 5 Поранено: 1 Орієнтовна вартість: 15 мільйонів доларів

Після цього, головні втрати у авіації перемістились до тодішньої найгарячішої точки АТО – Слов'янська. Так, 2 травня, Україна втратила одразу два ударні вертольоти Мі-24. Офіційна причина втрати цих бойових машин досі не названа, за різними даними вони були збиті або з крупнокаліберної зброї, наприклад, зенітної установки ЗУ-23-2, або пострілами з ПЗРК. Тоді загинуло 5 військових.

5 травня 2014 року

Вертоліт Мі-24 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: 15 мільйонів доларів

5 травня, бойовики знищили ще один Мі-24, який був підбитий з зенітної установки ЗУ-23-2. Пілотам вдалося аварійно посадити машину, а наземні підрозділи провели успішну операцію з евакуації екіпажу.

Ударний вертоліт Мі-24 / Фото: mil.gov.ua

29 травня 2014 року 

Вертоліт Мі-8 Загинуло: 14 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 4 мільйонів доларів

29 травня сталася перша з найбільших одночасних втрат у ході АТО, так пострілом з ПЗРК було знищено вертоліт Мі-8, який перевозив військовослужбовців для ротації. Тоді загинуло 14 бійців, включаючи генерала Кульчицького.

4 червня 2014 року

Вертоліт Мі-24 Загинуло: 0 Поранено: 2 Орієнтовна вартість: 15 мільйонів доларів 

Через п'ять днів, 4 червня, пострілом з ПЗРК був збитий ще один Мі-24, пілотам вдалося аварійно посадити машину, яка була оповита вогнем, та покинути її до того, як вона вибухнула. Пілоти отримали поранення та були евакуйовані. 

6 червня 2014 року

Літак Ан-30Б Загинуло: 5 Поранено: 3 Орієнтовна вартість: 16 мільйонів доларів 

Перша втрата у літаках сталася у небі над Слов'янськом 6 червня. Тоді бойовики з ПЗРК збили літак повітряного спостереження Ан-30Б, який спершу називали Ан-26. Частині екіпажу вдалося врятуватися, але п'ятеро військових загинуло. Літак здійснював політ на висоті, яка була досяжна для переносних зенітно-ракетних комплексів типу "Верба", тобто нижче 4,5 кілометрів.

Літак повітряного спостереження Ан-30Б / Фото: uk.wikipedia.org

14 червня 2014 року

Літак Іл-76 Загинуло: 49 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: 27 мільйонів доларів

А 14 червня сталася одна з найбільших трагедій за весь час проведення АТО. При посадці у аеропорту Луганська був збитий Іл-76, 49 військових загинули. Як з'ясувалося, літак не виконував необхідні у зоні бойових дій маневри та запуск теплових пасток, а наземні підрозділи не забезпечили контроль території  біля злітно-посадкової смуги, що дозволило терористам зробити засідку.

Військово-транспортний літак Іл-76

21 червня 2014 року

Вертоліт Мі-8 Загинуло: 3 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 4 мільйонів доларів

21 червня у Чугуївському районі Харківської області впав вертоліт МНС Мі-8, загинуло троє льотчиків. Офіційні причини досі не названі.

24 червня 2014 року

Вертоліт Мі-8 Загинуло: 9 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 4 мільйонів доларів

24 червня пострілом  з ПЗРК біля гори Карачун під Слов'янськом був збитий ще один Мі-8. Загинуло 9 військовослужбовців.

У липні силовикам вдалося уникнути втрат у вертольотах, але за цей місяць Україна втратила п'ять літаків. Завдяки діям наземних підрозділів, у більшості випадків, пілотів вдавалось евакуювати.

2 липня 2014 року

Літак Су-25 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 16 мільйонів доларів

2 липня у Дніпропетровську при заході на посадку розбився штурмовик Су-25. За деякими даними, пілот намагався врятувати пошкоджену бойовиками машину та дотягти до бази, але був змушений покинути несправний літак, відвівши машину від людей та наземних споруд.

Штурмовик Су-25 / Фото: mil.gov.ua

14 липня 2014 року

Літак Ан-26 Загинуло: 2 Поранено: 4 Орієнтовна вартість: від 10 мільйонів доларів

14 липня Україна втратила військово-транспортний літак Ан-26, який впав під Краснодоном. Двоє військових загинуло, чотири отримали поранення. За офіційною інформацією літак був збитий російським винищувачем.

17 липня 2014 року

Літак Су-25 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 16 мільйонів доларів

17 липня у небі над Амвросівкою був збитий Су-25. Спікер інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко заявив, що літак був збитий з ПЗРК.

23 липня 2014 року

Два літаки Су-25 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 16 мільйонів доларів

А 23 липня повітряні сили України втратили одразу два штурмовики Су-25, які були збиті біля населеного пункту Дмитровка. Офіційна інформація про причини втрат досі відсутня. Висуваються різні припущення, від атаки винищувачів РФ, застосування ПЗРК або повноцінного зенітно-ракетного комплекса типу "Бук".

Винищувач МіГ-29 / Фото: ДАІ Криму

7 серпня 2014 року

Літак МіГ-29 та вертоліт Мі-8 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: 30 мільйонів та від 4 мільйонів доларів

Після цього, протягом двох тижнів авіації України вдавалося уникнути втрат, але 7 серпня від вогню бойовиків були втрачені одразу дві машини. Так, біля Савур-Могили вогнем з крупнокаліберної зброї або ПЗРК був знищений санітарний вертоліт Мі-8, при цьому на машину були нанесенні усі необхідні розпізнавальні знаки у вигляді червоних хрестів. Пілотам вдалося вижити. Також, в районі села Жданівка бойовики пострілом із ЗРК збили український винищувач МіГ-29, пілоту вдалося покинути підбиту машину. 

17 серпня 2014

Літак МіГ-29 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: 30 мільйонів доларів

Через 10 днів успішного застосування авіації, військово-повітряні сили України знову зазнали втрат. Так, 17 серпня в Луганській області був збитий винищувач МіГ-29. Пілотові вдалося катапультуватися, підрозділами сил АТО він був оперативно евакуйований. Подробиці катастрофи досі залишаються невідомими.

20 серпня 2014

Літак Су-24М Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: біля 25 мільйонів доларів

Бойовикам вдалось підбити фронтовий бомбардувальник Су-24М. Ця перша бойова втрата такої бойової машини за весь час АТО. Судячи із стислої інформації від РНБО, літак був збитий у районі села Новосвітлівка, яке знаходиться під Луганськом. Екіпажу з двох льотчиків вдалось вчасно покинути машину. Але їхня доля залишається невідома. 

Фронтовий бомбардувальник Су-24М / Фото: УНІАН

20 серпня 2014 року

Вертоліт Мі-24 Загинуло: 2 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: 15 мільйонів доларів

У цей же день Збройні сили України втратили ще один гелікоптер. У районі селище Георгіївка Лутугінського району на Луганщині терористи збили ударний вертоліт Мі-24. Бойова машина, за попередніми даними, виконувала бойове завдання на низькій висоті, але була збита з ПЗРК. Екіпаж вертольоту загинув.

29 серпня 2014 року Літак Су-25 Загинуло: 0 Поранено: 0 Орієнтовна вартість: від 16 мільйонів доларів

Під час масованого наступу об'єднаних підрозділів бойовиків та частин регулярної армії РФ, 29 серпня був збитий ще один штурмовик Су-25, який виконував завдання зі знищення техніки та живої сили противника. Як повідомляє прес-центр АТО, літак був збитий російським зенітно-ракетним комплексом. За інформацією силовиків, пілот збитого літака встиг катапультуватися і вже за півтори години після інциденту перебував в одному з підрозділів Нацгвардії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
54к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація