Перед судом мають постати ще 6 слідчих, заступник та начальник слідчого відділу, прокурор та судді м. Києва.
Офіс Генерального прокурора 21 лютого направив до суду обвинувальний акт стосовно колишнього слідчого за переслідування учасників Революції гідності.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
"Сьогодні, 21 лютого 2020 року, Офіс Генерального прокурора скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього слідчого Дніпровського райуправління ГУ МВС України в м. Києві через протиправне переслідування учасників Революції Гідності", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що колишній правоохоронець, ймовірно, діючи за попередньою змовою зі своїми керівниками та прокурорами, 19 лютого 2014 року незаконно затримав та притягнув до кримінальної відповідальності завідомо невинних чотирьох осіб за начебто участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року у центральній частині м. Києва.
Окрім того, на підставі клопотань вказаного слідчого, за відсутності будь-яких доказів, цим особам було оголошено підозру та суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Колишньому слідчому інкриміновано зловживання владою та службовим становищем, службове підроблення, завідомо незаконні затримання, притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності та незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.
Також через протиправне переслідування 18 лютого 2014 року учасників Революції Гідності до суду раніше було спрямовано обвинувальний акт стосовно ще 6 слідчих, заступника та начальника слідчого відділу Дніпровського РУ ГУ МВС України в м. Києві, прокурора відділу прокуратури м. Києва, судді та заступника голови Дніпровського районного суду м. Києва.
Стосовно колишнього заступника прокурора Дніпровського району м. Києва здійснюється досудове розслідування в іншому кримінальному провадженні і його оголошено у розшук.
Нагадаємо, 20 лютого, в Україні вшановували пам’ять Героїв Небесної сотні. Родичі загиблих "майданівців" у День пам'яті Героїв Небесної сотні зібралися під стінами Офісу президента з вимогами покарати винних у вбивстві їхніх близьких.
Раніше повідомлялося, що у грудні президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає перезапуск Державного бюро розслідувань та звільнення керівництва органу, зокрема і директора Романа Труби. Після цього на посаду було призначено "слугу народу" Ірину Венедіктову.
20 січня на сайті ДБР з’явилася інформація про призначення колишнього адвоката втікача Віктора Януковича Олександра Бабікова на посаду заступника Бюро. Раніше в громадській організації "Сім'я Героїв Небесної Сотні" заявили, що таке призначення є неприпустимим.
Після цього Венедіктова назвала інформацію про конфлікт інтересів Бабікова і розслідування справи Майдану "маніпуляцією".