Перевантажені вчителі й 60% неповних класів. Гриневич представила невтішні дані щодо сільських шкіл

Найменш ефективні мережі шкіл у Чернігівській, Сумській та Кіровоградській областях.

Третина всіх сільських дітей в Україні навчаються у класах з наповнюваністю до 10 учнів. 

При цьому один вчитель сільської школи читає понад три предмети, відтак знижується якість освіти. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Інтерфакс-Україна.

"Понад 60% сільських дітей навчаються в класах з наповненістю менше 15 учнів, з них 33,5% дітей навчаються в класах, де менше 10 учнів, часто в таких школах один вчитель читає більше 3-х предметів, нівелюючи шанси цих школярів на отримання якісної освіти", — йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки з посиланням на заяву Гриневич.

Міністр заявила, що для забезпечення рівного доступу до якісної освіти в усій Україні створюються опорні школи. Наразі вже функціонує 178 опорних шкіл, які мають 511 філій.

"Люди, які говорять "немає школи — немає села", не беруть до уваги найголовніше — школа існує заради дитини, а не дитина існує для того, щоб стояла будівля школи або оплачувалися години вчителя. Школа потрібна для того, щоб наші діти отримували якісну освіту, яка стане для них квитком у майбутнє. І тому наша мета — створити таку інфраструктуру закладів, щоб ми могли підвезти до якісної, добре обладнаної школі, в якій є хороші вчителі, кожного українського школяра", — Гриневич.

За інформацією МОН, найбільш неефективна мережа шкіл у Чернігівській, Сумській та Кіровоградській областях. Зокрема, в Чернігівській області менше 10 учнів навчається в 55% шкіл I ступеня, менше 40 учнів — у 65% шкіл I-II ступеня і менше 100 учнів — в 50% шкіл I-III ступеня.

Міністр також додала, що 2017 року освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 52,6 млрд грн. При цьому виділено 0,2 млрд грн для підтримки осіб з особливими освітніми потребами (інклюзія), 300 млн грн — на обладнання природничо-математичних кабінетів і лабораторій, 200 млн грн — на автобуси, а також ще 300 млн грн для об'єднаних територіальних громад на обладнання шкіл і придбання автобусів.

Нагадаємо, у Конотопі завуч школи на очах усього класу обстригла ученицю – схопила ножиці та відрізала жмут волосся. Так педагог покарала 9-класницю за неохайну, на її думку, зачіску.

ВідеоУ Конотопі завуч школи за неохайну зачіску обстригла ученицю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: