Перевантажені вчителі й 60% неповних класів. Гриневич представила невтішні дані щодо сільських шкіл

Найменш ефективні мережі шкіл у Чернігівській, Сумській та Кіровоградській областях.

Третина всіх сільських дітей в Україні навчаються у класах з наповнюваністю до 10 учнів. 

При цьому один вчитель сільської школи читає понад три предмети, відтак знижується якість освіти. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає Інтерфакс-Україна.

"Понад 60% сільських дітей навчаються в класах з наповненістю менше 15 учнів, з них 33,5% дітей навчаються в класах, де менше 10 учнів, часто в таких школах один вчитель читає більше 3-х предметів, нівелюючи шанси цих школярів на отримання якісної освіти", — йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки з посиланням на заяву Гриневич.

Міністр заявила, що для забезпечення рівного доступу до якісної освіти в усій Україні створюються опорні школи. Наразі вже функціонує 178 опорних шкіл, які мають 511 філій.

"Люди, які говорять "немає школи — немає села", не беруть до уваги найголовніше — школа існує заради дитини, а не дитина існує для того, щоб стояла будівля школи або оплачувалися години вчителя. Школа потрібна для того, щоб наші діти отримували якісну освіту, яка стане для них квитком у майбутнє. І тому наша мета — створити таку інфраструктуру закладів, щоб ми могли підвезти до якісної, добре обладнаної школі, в якій є хороші вчителі, кожного українського школяра", — Гриневич.

За інформацією МОН, найбільш неефективна мережа шкіл у Чернігівській, Сумській та Кіровоградській областях. Зокрема, в Чернігівській області менше 10 учнів навчається в 55% шкіл I ступеня, менше 40 учнів — у 65% шкіл I-II ступеня і менше 100 учнів — в 50% шкіл I-III ступеня.

Міністр також додала, що 2017 року освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 52,6 млрд грн. При цьому виділено 0,2 млрд грн для підтримки осіб з особливими освітніми потребами (інклюзія), 300 млн грн — на обладнання природничо-математичних кабінетів і лабораторій, 200 млн грн — на автобуси, а також ще 300 млн грн для об'єднаних територіальних громад на обладнання шкіл і придбання автобусів.

Нагадаємо, у Конотопі завуч школи на очах усього класу обстригла ученицю – схопила ножиці та відрізала жмут волосся. Так педагог покарала 9-класницю за неохайну, на її думку, зачіску.

ВідеоУ Конотопі завуч школи за неохайну зачіску обстригла ученицю

Залиште свій коментар