Переважна більшість росіян досі не вважають Україну "закордоном" - опитування

61% росіян не можуть звикнути до того, що Україна – це закордонна держава, а 23% хочуть закрити кордон з Україною.

Росіяни не вважають Україну "закордоном" та постійно їздять сюди відпочивати "як до себе додому". Так вважають 61% громадян країни, свідчить опитування "Левада центру".

Разом з тим 16% жителів країни переконані, що кордон з Україною потрібно скасувати та об'єднати дві держави.

Схожа ситуація зі ставленням до Білорусі.

При цьому впевненість росіян у поступовому віддаленні Києва від Москви з часом зміцнюється: у 2011 році таку точку зору поділяли 21% респондентів, у 2012 році - 32%.

Кожен третій опитаний (32%) стверджує, що Україна не віддаляється і не зближується, а плаває між Росією і країнами Заходу (38% - у 2011 році, 36% - у 2012-му). І тільки кожен сьомий (14%) заявляє, що Україна налаштована на зближення з Росією.

Близько половини росіян (47%) висловили думку про те, що в майбутньому між країнами нічого не зміниться, вони будуть знаходитися на тому ж рівні, що і останнім часом (в 2011 і 2012 роках так вважали 50% і 51% респондентів відповідно). Кожен п'ятий (19%) прогнозує погіршення відносин, майже стільки ж (17%) - їхнє покращення.

Опитування "Левада-Центру" проводилося в кінці жовтня за участю 1603 респондентів, які мешкають в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ .

Нагадаємо, що росіяни почали менше любити Україну, але краще ставитися до Грузії. Дослідження показало, що за рік громадяни Росії почали гірше ставитися до України.

Залиште свій коментар

Наступна публікація