Перевінчування та перехрещування: у ПЦУ розвіяли чутки про недійсність таїнств, які були здійснені в УПЦ МП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Російська церква є такою ж канонічною, як і українська.

В Україні ширяться чутки про неканонічність таїнств, звершених у церквах Московського патріархату.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1".

У соцмережах жартують про відродження Православної церкви України. Мовляв, усі таїнства, зокрема, хрещення та вінчання, що здійснили у храмах Московського патріархату – відтепер недійсні.

Відео Чи є канонічними хрещення і вінчання, здійснені в церквах Московського патріархату

Нова церква - новий клопіт: у соцмережах активно обговорюють канонічність таїнств, звершених у церквах Московського патріархату. Натомість, у самій Українській православній церкві запевняють: визнають святість усіх церков. І просять: в жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

Чи є канонічними хрещення і вінчання, здійснені в церквах Московського патріархату

Однак, переважна більшість українців, яких опитала студія "Сніданку" не будуть перевінчуватися чи перехрещуватися. Утім, усі нові таїнства відтепер проводитимуть лише у відродженій православній церкві України.

"Самі, на жаль, хрестилися в Московському патріархаті, бо це було дуже давно. Ну а зараз ходимо ось в Українську православну церкву. З дітками. Похрестилися, помолилися", - розповідають віряни.

Натомість, у самій Українській православній церкві запевняють: визнають святість усіх церков. І просять: в жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

"Хоча були випадки, коли дитину хрестили в Київському патріархаті, а в Московському патріархаті казали: це таїнство є не дійсним, давайте перехрещувати. І це неправильна позиція. І це якраз є гріховно, коли перехрещували", - розповідає клірик трапезного храму Софії Київської Іван Сидор.

За його словами, чутки про необхідність перехрещення чи перевінчання поширюють із Росії. Ті, хто не зацікавлений у незалежності української церкви.

"Я можу порівняти також з тими заявами, що от зараз будуть переходити парафії, буде пролиття крові, будуть заставляти людей силою. Ледь не під дулами автоматів переходити. Знову ж таки, це говорять тільки ті люди, ті сили, ті журналісти, які відстоюють інтереси російської церкви. Для нас краще, щоб перехід був вільним і мирним", - запевняє священик.

Після Об’єднавчого собору та утворення Помісної церкви, що відбулося у Києві 15 грудня, в різних регіонах України розпочалися переходи парафій із церков Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Вже підтверджено майже 50 таких випадків.

Залиште свій коментар

Вибір редакції