Перевірка у Черкаській міській раді: аудитори виявили порушення на сотні мільйонів гривень

Дата публікації
Перегляди
2399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перевірка у Черкаській міській раді: аудитори виявили порушення на сотні мільйонів гривень

Фото: facebook.com/rada.cherkasy

Очільник Черкас Анатолій Бондаренко закиди аудиторів вважає політичним переслідуванням.

Державна аудиторська служба України виявила у діяльності Черкаської міськради порушення на сотні мільйонів гривень. Зокрема, аудитори закидають органу місцевого самоврядування фінансування закладів освіти та медицини, які мерія Черкас нібито фінансувати не повинна. У міськраді пояснюють: якби не виділили кошти з міського бюджету - постраждали б люди. У мерії певні - звинувачення аудиторів безпідставні.

Про це йдеться 4 листопада в сюжеті ТСН.19:30. 

Студент автодорожнього ліцею Дмитро Чамлай вчитись на машиніста та слюсаря з ремонту дорожньо-будівельних машин до Черкас приїхав з найближчого району. Каже, і професія хороша, і додому на вихідні близько.

На початку 2016-го здавалося, що можливості для таких як Дмитро, здобути фах, дуже примарні. До того профтехзаклади фінансувались з обласного бюджету – розповідає директорка ліцею Ольга Філіпова. В державному бюджеті 2016-го року фінансування перекинули на бюджети міст. За навчання студентів з області також зобов'язали платити місто. І хоч бюджет Черкас не містив таких статей, міськрада кошти знайшла і діти продовжили навчання.

"Видатки на комунальні послуги, видатки на заробітню платню, видатки на стипендійне забезпечення учнів і статусних дітей, дітей сиріт, дітей з малозабезпечених сімей - весь цей тягар взяло місто", - говорить директорка.

Влітку цього року аудиторська служба визнала фінансування профтехзакладів з міського бюджету порушенням. І нарахувала збитків майже на 166 мільйонів гривень.

Порушення знайшли і у сфері охорони здоров’я. Міській раді закидають те, що протягом останніх років деякі  лікарні, які повинні фінансуватися з обласного бюджету, фінансувало місто. Зокрема, за міські кошти надавали першу допомогу та лікували хворих, у тому числі на COVID-19, зі всієї області. Тільки по Черкаській міській інфекційній лікарні аудитори нарахували збитків на більш, як 23 мільйони гривень.

Аудитори виявили у діяльності Черкаської міськради порушення на сотні мільйонів гривень

Аудитори виявили у діяльності Черкаської міськради порушення на сотні мільйонів гривень

Аудиторські перевірки відбулись і в інших містах обласного значення, але там такі самі дії міськрад, чомусь, порушеннями не вважають – дивується очільник Черкас – Анатолій Бондаренко. Закиди аудиторів він вважає політичним переслідуванням. У разі потреби, каже, готовий відстоювати свою позицію у суді.

"На мою думку, коли справа стоїть в здоров’ї громадян, ми повинні діяти одностайно. І я вам скажу відверто, для мене здоров’я наших черкащан - це найголовніше. Але, коли потрібно було карати міського голову, то зрозуміло, що находили шпаринку в законі і казали, що ми витрачали не цільове використання коштів", - говорить очільник.

Нагадаємо, що чинний голова міста Анатолій Бондаренко здобув собі очок від містян на виборах, що відбулися в Україні 25 жовтня,  бо першим збунтувався проти суворих карантинних обмежень у місті. Урядові циркуляри тут просто проігнорували на радість місцевому бізнесу, який побоювався розорення. 

Автор: Олександр Привалов

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Дата публікації
Перегляди
2399
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація