Перевірка уряду Тимошенко виявила зловживання на 53 мільярди

За даними ревізорів, значна частина цих коштів була виведена з держбюджету і використана на передвиборчу агітацію Тимошенко.

Контрольно-ревізійне управління, за результатами аудиту діяльності уряду Юлії Тимошенко, виявило порушень на суму майже 53 мільярди гривень. Про це заявив глава КРУ Петро Андрєєв на прес-конференції.

За його словами, значна частина цих коштів була виведена з держбюджету і використана на передвиборчу агітацію Тимошенко.

Зокрема, Андрєєв поставив у провину уряду Тимошенко, що кошти, отримані від МВФ, у сумі 36,1 мільярда гривень були використані на забезпечення поточних потреб держбюджету, замість того, щоб витратити їх на погашення зовнішнього боргу.

Також, за словами керівника відомства, Держказначейство, не маючи на те повноважень, надавало позики Пенсійному фонду на суму 42,1 мільярд гривень.

Крім того, Держказначейство, у порушення законодавства, розмістило на депозитних рахунках банків 6,4 мільярди гривень, 1165 мільйонів доларів і 97 мільйонів євро коштів держбюджету. При цьому кошти розміщалися під занижені відсотки, або взагалі без їх виплати.

Андрєєв також згадав про незаконне використання коштів, отриманих згідно з Кіотським протоколом.

Крім того, глава КРУ згадав закупку МНС санітарних автомобілів за ціною, яка була завищена втричі.

"Міжнародні аудитори встановили, що такі автомобілі в Україну не завозилися, а пізніше було виявлено, що вони були завезені по частинах, на два роки раніше і на суму на третину менше, ніж витратило МНС. І це при тому, що ці автомобілі два роки були невідомо де в амортизації", - зазначив він.

Ще одним прикладом зловживань уряду Тимошенко Андрєєв назвав націоналізацію банку "Київ". За його словами, загальна сума порушень скала 815, 7 мільйонів гривень.

Зазначимо, перевіркою діяльності Кабміну Юлії Тимошенко займались не лише вітчизняні ревізори.

Як відомо, 13 травня уряд України підписав контракт з компанією Trout Cacheris, PLLC (США) на проведення аудиту фінансово-економічної діяльності органів державної влади в 2008-2009 роках. Мета аудиту - виявлення нецільового використання коштів, винних у цьому і куди було спрямовано ці гроші.

14 жовтня міжнародні аудитори заявили, що виявили факти нецільового використання коштів державного бюджету і шахрайства за участю представників уряду Тимошенко. Міжнародний аудит діяльності уряду Тимошенко, ініційований Миколою Азаровим, обійшовся державі більш ніж в 10 млн доларів.

Водночас, у міжнародній антикорупційній організації Transparency International заявили, що такий "аудит" Тимошенко дискредитує боротьбу з корупцією. Міжнародні експерти зазначили, що розслідування, проведене за дорученням нового уряду проти попереднього, підозріло скидається на звичайне "полювання на відьом".

Читайте також:

Тимошенко: влада на цих виборах випробовує майбутні технології

Тимошенко подякувала американцям за перевірку своєї діяльності

Азаров витратив 10 млн доларів на перевірку діяльності Тимошенко

Міжнародні експерти вважають аудит уряду Тимошенко "полюванням на відьом"

ВідеоПеревірка уряду Тимошенко виявила зловживання на 53 мільярди

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: