Перевірки підвалів і мізерний запас медикаментів: третина українських лікарень перейшли в режим воєнного стану

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Працюють заклади, як і раніше, але готові будь-якої миті змінити звичний ритм.

Для воєнного стану визначені близько 300 лікарень по всій країні, куди в разі потреби будуть евакуйовувати військових, поліцейських та цивільних. У цих закладах має бути запас препаратів крові, необхідних медикаментів та резерв місць у відділеннях та реанімаціях, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Прикордонна з Росією Чернігівщина, на стінах міської лікарні Прилук рекомендації, як поводитися під час бойових дій. Головний лікар каже, що пам’ятка тут із часів початку бойових дій на Донбасі. Але відтепер і їхня лікарня починає працювати в умовах воєнного стану, персонал у готовності, про те, як дістатися до бомбосховища, всі оповіщені. Медики сподіваються на краще, але віднедавна все ж налагодили роботу ліфта, щоби він опускався в підвал. "Туди можемо евакуювати тяжких пацієнтів", - пояснили вони. У підвалі ще у 2014 році навели лад, перевірили вентиляцію та світло.

ВідеоДля воєнного стану визначені близько 300 лікарень по всій країні

За потреби, туди будуть евакуйовувати військових, поліцейських та цивільних. У цих закладах має бути запас препаратів крові, необхідних медикаментів та резерв місць у відділеннях та реанімаціях. Це приблизно 30 відсотків від усіх ліжок у стаціонарах усієї України. Куди подінуться планові хворі – далі у сюжеті.

Для воєнного стану визначені близько 300 лікарень по всій країні

Резерв для воєнного стану в цій лікарні – 80 ліжок. Однак це не означає, що впродовж 30 днів вони мають стояти порожніми, бо лікарня працює в штатному режимі. Просто в разі потреби вони мають бути швидко звільнені для поранених. Медики Прилук уже працювали в ситуації наближеній до бойової – за 40 кілометрів від них понад місяць тому рвалися боєприпаси на складах в Ічні. Тоді саме до цієї лікарні привозили потерпілих. Лікарня за лічені години екстрено прийняла 75 пацієнтів, і ніхто не опинився в коридорах.

Медики кажуть, що готові приймати і цивільних,  і військових, але найбільшою проблемою є запас ліків – для невідкладних станів він мінімальний. У мирні часи закупівля була профінансована на третину потреб, а зараз мають бути навіть резерви. Звідки їх брати – думають в усіх медзакладах, що працюють у посиленому режимі під час воєнного стану. Активно говорять про пошуки додаткового фінансування.

Херсонська міська лікарня розташована за півтори сотні кілометрів від окупованого Криму. Під час воєнного стану на її територію обмежили в’їзд транспорту, аби підвищити рівень безпеки. Лікарня готова збільшити кількість операцій та тривалість робочих змін працівників. Але наразі оголошення воєнного стану не вплинуло на рутинну роботу закладу: доступ хворих і надання медичної допомоги залишається незмінним. 

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Воєнний стан. Інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції