Перевізники нелегалів і жінки для борделів: прикордонники ліквідували канали з продажу українців у рабство

Перевізники нелегалів і жінки для борделів: прикордонники ліквідували канали з продажу українців у рабство

pixabay.com

У ДПСУ розповіли, як перешкоджають работоргівлі.

Упродовж року прикордонники спільно з правоохоронцями затримали дев’ять організаторів і двої пособників і ліквідували 9 каналів торгівлі людьми. Зловмисники незаконно переправляли до ЄС українців для роботи на підпільних тютюнових фабриках, вербували українських чоловіків-моряків для переправи мігрантів, й переправляли жінок для сексуальної та трудової експлуатації за кордон.

Про це звітує пресслужба ДПСУ.

Як повідомляється, загалом упродовж 2020 рокуукраїнські прикордонники спільно з міжнародними колегами припинили діяльність трьох протиправних груп у складі 10 осіб, ліквідували дев’ять каналів торгівлі людьми та затримали дев’ять організаторів й двох пособників.

Однією із найгучніших викритих оборудок, є залучення 47 українців до трудового рабства на 5 підпільних тютюнових фабриках, які діяли у Польщі, Іспанії, Нідерландах. Загалом там силовики виявили 76 осіб. 

Також за майже рік 16 жінок намагалися незаконно вивезти за кордон для залучення у сексуальне рабство. Цьому перешкодили прикордонники.

Крім того, було викрито міжнародне угруповання, члени якого переправляли нелегалів з Азії до країн Європейського Союзу. До банди входили жителі Одеської області та тимчасового окупованого Криму. Зловмисники вербували українських чоловіків-моряків, щоб потім переправити їх до Туреччини, де б їх залучили до переправлення морем нелегалів. За кожного завербованого українського моряка злочинці отримували до $3 тисяч.

"На жаль, торгівля людьми в сучасному світі залишається серед найпоширеніших форм рабства. Для примусової праці продовжують незаконно використовувати сотні тисяч як дорослих, так і дітей, а також жінок. Міжнародні та вітчизняні правоохоронні органи докладають неабияких зусиль  для боротьби з такими видами злочинності", - йдеться в повідомленні.

За усіма фактами незаконної діяльності відкрило кримінальні справи, оголошено підозри зловмисникам та призначено для них покарання. Так, за статтею про "Торгівлю людьми" до ЄРДР внесено 22 повідомлення, оголошено 21 підозру. Станом на зараз суди вже винесли 5 обвинувальних вироків стосовно шести осіб, з яких троє отримали реальні строки ув’язнення. Один із організаторів незаконного переправлення осіб через кордон отримав 5 років позбавлення волі. 

Державна прикордонна служба України

Також понад двохсот українців стали жертвами цього обману відбувають покарання у місцях позбавлення волі в Греції та Італії. Зараз засуджених жертв-українців намагаються реабілітувати і повернути до України.

Нагадаємо:

Наступна публікація