Пережитки минулого

Автомобіль "Запорожець", парфум "Червона Москва", одеколон "Тройний", а також потворна жіноча білизна зараз викликають лише посмішку.

Він з 91-го року – для Росії іномарка. В ньому все навпаки – багажник спереду, двигун – позаду. Про них жартували, що їх не фарбують у чорний колір, аби не плутати із урядовими авто.

Першого з них називали і горбатим, і фафіком, і мильницею, і зійшов він з конвеєра Запорізького автозаводу у шістдесятому році.

Тройний одеколон
Один із символів епохи - тройний одеколон
Мав під капотом 23 коняки, був найменшою з малолітражок, і майже точною копією італійського Фіату 600. Те, що він їздить і досі – не перестає дивувати його власників.

Випуск останньої модифікації Запорожця ЗАЗ-968М в Україні зупинили 1 липня 1994 року.

Вона – з`явилася на прилавках магазинів у 1936 році. Її рецептуру узгоджували із лікарями – звідти і назва, а її споживачами – цитата – були хворі, що підірвали здоров`я в результаті громадянської війни та царського деспотизму.

І хоч створили її у Москві, українська Лікарська закордонним друзям Союзу подобалася найбільше.

Всі полювали за Шанеллю номер 5, а знаходили Червону Москву.

І мало хто знав, що найпопулярніший у кількох поколінь радянських жінок запах – бо інших парфумів майже не було – був створений до трьохсотріччя дому Романових. І називався – "Улюблений букет імператриці". Більшовики таку несвідому назву змінили, а рецептуру залишили.

Не змінився і Тройний – ні зовні, ні в середині. Запах – створений на замовлення Наполеона для своєї армії. За задумом імператора, парфуму мав бути притаманний потрійний ефект – звідси і назва.

Радянська жіноча білизна – її фах, і розповідати вона про неї може годинами. Навіть колекцію інтимного вбрання тих часів зібрала і демонструвала у кількох закордонних країнах. Розказує, крім кричущого стилю "антисекс" та потворності (цієї білизни), іноземців вражають розміри спіднього.

Чоловічі трєніки, жіночі комбінації, синтетичні трусики з Німеччини – їх називали "дедеронами", за лейбу DDR, що в перекладі означало просто назву країни – німецька Демократична Республіка.

У Радянському Союзі і свої гігієнічні норми. Наприклад, у двадцяті роки лікарі радили міняти нижню білизну не частіше, ніж два рази на місяць. У шістдесяті ці норми покращилися, і складали вже один раз на тиждень. І лише у сімдесяті, коли у продажу з'явилися жіночі трусики під назвою "Нєдєлька" від днів тижня, які писалися на них – радянські жінки зрозуміли: нижню білизну можна, а головне – треба, міняти кожного дня.

Дев'яностого року під Києвом відкривається перше в країні спільне україно-американське підприємство, яке спеціалізується на виготовленні Тампаксів. Одна з газет реагує миттєво – варто було розхитати соціалістичну систему, аби жінки, які і вати не могли знайти в радянських аптеках, отримали таку просту і необхідну річ. І назвала це – останнім кілком, забитим у труну залізної завіси.

ВідеоПережитки минулого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: