"Пережиток радянської традиції". Супрун не радить проводити лінійки в школах

Дата публікації
Перегляди
4807
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Пережиток радянської традиції". Супрун не радить проводити лінійки в школах

Фото: Reuters

Натовп людей, спека та задуха погано впливають на здоров'я.

Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун вважає, що українським школам настав час відійти від традиції проведення шкільних лінійок.

Про це вона написала у четвер, 30 серпня, у своєму Facebook.

"Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору", - пише Супрун.

Вона зауважила, що діти втрачають свідомість на шкільних лінійках щороку незалежно від того чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. "Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров'я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем", - підкреслила очільниця МОЗ.

За її словами, за будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок.

Всього 15 хвилин під їхнім прямим впливом збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Тінь від дерев, парасольок, тентів тощо не забезпечує повного захисту від сонця.

Окрім фізичних негараздів від подібних заходів, вони також не на користь психічному здоров’ю. "Скупчення незнайомців та ще й з не зовсім зрозумілою метою викликає у дітей стрес, особливо в наймолодших школяриків. Тож МОЗ України однозначно не рекомендує проводити лінійки. Хіба не краще замінити їх цікавими, інтерактивними уроками?", - пише Супрун.

Якщо лінійки уникнути неможливо, Супрун дала кілька порад, як мінімізувати ризики.

Подбайте про захист від пекучого сонця та теплової травми

Якщо це неможливо - максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби.

Попереднє знайомство школярів

Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду.

Рух та спілкування

Перед лінійкою добре дати дітям можливість порухатись та наговоритись. А в самому процесі дозволити школярам активно долучитися, наприклад, робити руханку.

Пояснити, для чого потрібна лінійка

Також варто пояснити дітлахам навіщо потрібен подібний захід та яка роль їхнього класу в ньому. Це може бути й підтримка менших, і виступ, і вітання промовців. А ще, спроба пояснити мету дітям часто допомагає саме дорослим усвідомити непотрібність, та, подекуди, й безглуздість окремих справ та ідей.

"Є стільки цікавих речей, щоби весело та з користю провести час. Не треба його гаяти на совєтські “урочистості”, - підсумувала Супрун.

Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. У...

Опубликовано Уляна Супрун Четверг, 30 августа 2018 г.

Нагадаємо, цьогоріч школи отримають підручники на місяць пізніше. Така ситуація склалась через те, що Інститут модернізації змісту освіти не встиг надрукувати та закупити підручники.

У Кропивницькому батьки першачків вимагають для школи меблі та навчальні матеріали

У Кропивницькому батьки першачків вимагають для школи меблі та навчальні матеріали

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4807
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація