Перинатальний центр у Кропивницькому рятує 70% діток, які народилися з вагою до кілограма

Колишні підопічні приходять дякувати своїм рятівникам

Їх називають нано-дітками або нетерплячками. У Кропивницькому малюки, які народилися вагою до кілограма, вже своїми ніжками сьогодні прийшли в гості до своїх рятівників. В обласному перинатальному центрі не стримували сліз ані батьки, ані лікарі. Надто довгий і важкий шлях пройшли вони разом заради повноцінного життя малюків, йдеться в ТСН.16.45.

У коридорах перинатального центру замість тиші і одноманітних сигналів приладів сьогодні лунає дитячий сміх. Дітки з наднизькою вагою, які побачили світ у цих стінах, сьогодні повернулися сюди знову. Дехто ще на руках у мам, інші – самостійно. Лікарі і медсестри впізнають своїх колись важких пацієнтів.

Один з непосидючих малюків Максимко при народженні важив трохи більше кілограма. За два роки він наздогнав і навіть у дечому випередив народжених вчасно однолітків.

А за стіною щохвилини триває боротьба за життя. У палаті фактично дозрівають дітки. Тут їм створили умови наближені до материнського лона. Головне для них зараз тепло, напівтемрява і тиша. Адже крихітки все відчувають. На появу сторонніх людей реагують пришвидшеним серцебиттям.

"До нас потрапляють діти з терміном 26 тижнів. Найменша у нас дитина була 650 грам, яку ми виходили, благополучно пішла на другий етап і зараз вже доросла зріла дитинка", - розповідає лікарка.

Щороку на Кіровоградщині народжується півтори сотні недоношених малюків з наднизькою вагою. Раніше більшість з них були приречені. Нині виходжують і півкілограмових.

"Ми досягли того, що виживаність діток до кілограма з 27 відсотків, яка була в 2012 році, досягла на сьогодні 70 відсотків, а дітки народжені до півтора кілограма - ми маємо 100% виживання", - розповідає завідувач перинатального центру.

Більшість " нетерплячок", кажуть лікарі, виростають здоровими і швидко наздоганяють ровесників.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: