Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перша парафія Московського патріархату на Хмельниччині приєдналася до Православної церкви України

Кількість таких парафій зростає з кожним днем.

Парафія Московського патріархату у селі Доброгорща на Хмельниччині вирішила приєднатися до Православної церкви України.

Про це 25 грудня повідомив митрополит Хмельницький і Кам'янець-Подільський Антоній Махота.

За його словами, парафіяни на чолі зі своїм настоятелем, священиком Олександром Булановим вирішили приєднатися до  Хмельницької єпархії Православної церкви України.

"Велика радість - єднання навколо рідної Помісної Православної Церкви, щоб єдиними устами і єдиним серцем славити Великого Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа! Христос посеред нас!", - написав митрополит Антоній у Facebook, долучивши фото звернення парафіян.

Зазначимо, що релігійна громада з Доброгорща стала першою парафією Московського патріархату у Хмельницькій області, яка вирішила приєднатися до Помісної церкви.

Православна Церква України поповнюється парафіями Московського патріархату. Кількість переходів зростає - на мапі будуть публікуватися парафії, які до 15 грудня 2018 року були у юрисдикції УПЦ МП.

Духовенство Московського патріархату в Україні засудило собор і не визнало його результатів. Натомість його учасники переконані, що це історичне рішення. Таким чином, митрополита Вінницького і Барського Симеона, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра було виключено зі складу синоду УПЦ МП, оскільки вони були учасниками створення ПЦУ. 

Зазначимо, що Російська православна церква і Білоруська православна церква, яка є її сателітом, не визнали створення Православної Церкви України і засудили відповідну політику Вселенського патріархату. Керівництво Римо-католицької церкви фактично визнало нову Православну церкву України, опублікувавши повідомлення на інформаційній сторінці про обрання її головою митрополита Епіфанія.

ВідеоЧи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

Українська помісна церква створена, але попереду ще довгий період визнання іншими православними церквами світу. Історія знає моменти, коли цей процес тривав десятиліттями. Вже від завтра приєднуватися до нової церкви зможуть і єпископи, які не прийшли на собор, і окремі парафії. ТСН дізнавалася, які настрої панують серед священників та мирян. 

Чи готові парафіяни та священики УПЦ МП переходити до новоствореної помісної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції