Перша парафія УПЦ МП на Кіровоградщині перейшла до ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лише троє членів громади були проти.

Релігійна громада села Перегонівці в Кіровоградській області стало першою в регіоні, яка ухвалила рішення перейти з УПЦ МП до новоствореної Православної церкви України.

Про це "Центральноукраїнському бюро новин" розповів сільський голова Перегонівки Володимир Козак.

"Збори щойно закінчилися. Більшістю голосів проголосували за перехід", - заявив він.

За словами Козака, лише троє членів громади висловилися проти.

ВідеоНа Запоріжжі перша парафія приєдналася до ПЦУ

Вперше на Запоріжжі парафія Московського патріархату долучилася до Православної церкви України. Віряни вийшли з-під російської юрисдикції ще півроку тому, коли московські попи заборонили відспівувати дитину, хрещену в Київському патріархаті. 

На Запоріжжі перша парафія приєдналася до ПЦУ

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Слідкувати за процесом переходів можна на нашій інтерактивній мапі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції