Перша потужна повінь на Сумщині. Рятувальники прокоментували затоплення Охтирки

Перша потужна повінь на Сумщині. Рятувальники прокоментували затоплення Охтирки

Фото: ТСН.ua

У ДержНС повідомили, що воду не відкачують, вона вже сходить сама.

Вночі проти 2 квітня місто Охтирка на Сумщині було затоплене внаслідок повені.

Налякані жителі міста припускали, що на місцевій річці Охтирка прорвало дамбу.

"Прорвало дамбу, ніякого сповіщення від місцевої влади не було. Затопило половину міста, Автомобілі та будинки під водою", - повідомила ТСН.ua місцева жителька Альона Шульга.

Проте у Сумському управлінні ДержНС повідомили, що факт прориву дамби не підтверджений. Місто було затоплене в результаті інтенсивного танення снігу, яке призвело до різкого підняття рівня води та виходу її з дамби.

За даними рятувальників, було затоплено 11 вулиць, серед них провулки Криничний, Сухомлинського, Репіна тощо. 

"За всі роки на території Сумської області у нас подібних випадків не було. Були поодинокі випадки, коли затоплювало одне домоволодіння, але такого масового, щоб одразу 11 вулиць в одному місті - це вперше", - повідомив начальник сектору зв'язків зі ЗМІ Олег Стрілка.

Київщина страждає через весняну повінь

Київщина страждає через весняну повінь

Водночас, коментуючи ситуацію, він зауважив, що спостерігається позитивна динаміка.

"Ми не відкачуємо воду, вона сама відступає. Вночі рівень води складав до 40 см, місцями піднімався до 80 см. Станом на 12:00 він вже зменшився на 20 см. Залишишилося підтопленими 19 будинків, а вночі їх було 25", - додав Стрілка.

У місті триває евакуація людей. Рятувальники забирають їх з домівок на човнах, люди можуть взяти з собою необхідні речі. Зараз евакуйовано 62 людини. Їх розміщають у місцевих готелях - 14 осіб у "Нафтовику" і 8 осіб в "Офелії". Решта людей перебувають у своїх родичів. Також трьох осіб літнього віку госпіталізувано до Охтирської центральної районної лікарні.

Повʼязані теми:

Наступна публікація