Перша смерть від коронавірусу в Україні. Що відомо про померлу мешканку Радомишля

Перша смерть від коронавірусу в Україні. Що відомо про померлу мешканку Радомишля

Фото: УНІАН

Жінка протягом останніх двох тижнів вела дуже активний спосіб життя.

В Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу - померла 71-річна мешканка Радомишля, яка їздила до Польщі.

ТСН.ua зібрав інформацію про першу жертву вбивчої недуги в Україні.

У лютому жінка подорожувала Польщею і на початку березня повернулася спочатку до Львова, де гостювала у родичів, після чого приїхала до свого міста. За її словами, погано почувалася від 3 березня, але не зверталася до лікарів. Також її бачили у магазині, на вулиці. 8 березня жінка ходила на службу до місцевої церкви.

Згодом стан українки погіршився - піднявся тиск, тож вона таки вирішила звернутися за допомогою до лікарів. Її госпіталізували вранці 12 березня, де тест підтвердив, що жінка хвора на коронавірус. Окрім цього, у неї виявили двобічну пневмонію.

Вранці 13 березня у пенсіонерки почав падати рівень кисню в крові, тож лікарі вирішили підключити її до апарату штучного дихання. Стан пацієнтки стабілізувався, проте вже через годину їй різко погіршало. Лікарі п’ять разів реанімували хвору, проте врятувати не змогли.

Наразі під наглядом лікарів та правоохоронців перебувають 10 родичів пацієнтки (з них двоє дітей), у яких симптомів коронавірусу не виявлено. Також ізольовані медичні працівники, з якими контактувала жінка.

У самому місті Радомишль запроваджують надзвичайний стан, який передбачає певні обмеження, зокрема – закриття розважальних закладів та місця перебування великої кількості людей. Також у 14-тисячному місті зупинено рух маршруток, зачинений навіть місцевий базар. 

За даними Львівської ОДА, жінка перебувала в селі Замочок Жовківського району протягом 26 і 27 лютого. Усі особи, які контактували з нею, пройшли двотижневий карантин.

"Ми виявили шістьох осіб, які контактували із хворою жінкою. Всіх їх обстежили, ознак захворювання нема, їх стан задовільний. Ці люди уже пройшли двотижневий карантин, адже саме стільки часу минуло після контакту із пацієнткою. Небезпеки зараження від тих осіб немає", - розповів в.о. керівника департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Андрій Васько.

 

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко оголосив, що від 12 березня через коронавірус у столиці запроваджують план протиепідемічних заходів та обмежень, що діятимуть попередньо до кінця березня.

На карантин закриваються дитячі садки та школи. Крім того, буде обмежено проведення масових заходів. Це стосується і концертів, конференцій, кіносеансів та інших заходів. Закритими будуть і розважальні центри та розважальні зони в шопінг-молах. Наразі у Києві на грип та ОРВІ захворіло: дітей– 9 144 (зростання на 3,9%), дорослих – 5 055 осіб (зростання на 2,1%). До медичних закладів шпиталізовано 267 осіб, із них 207 – діти.

Пізніше, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація