Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перша в Україні операція із вживлення електродів у мозок пройшла успішно

Електродами у мозку лікують дисперсію, хворобу Паркінсона, епілепсію та навіть депресію. Щоправда, дорого.

Перша операція вітчизняних нейрохірургів із вживлення електродів у головний мозок закінчилася успіхом.

Тепер, як повідомляє ТСН, 22-річна дівчина, перша пацієнтка, понад десять років прикута до інвалідного крісла, має всі шанси вийти з лікарні на власних ногах. Валентина Доброта про досягнення українських медиків.

Ще дитиною Наталя Титова перенесла складну форму грипу, яка за кілька років її всадила в інвалідний візок. Діагноз - дистонія - встановили лише через 14 років, коли дівчинка вже і їсти не могла сама.

Наталю оперували півдоби. В її головний мозок вживили спеціальний електрод, який із часом допоможе відновити всі рухи.

Медики ретельно готувалися до операції. Шукали, у яку саме зону ядра мозку вживляти імплантат, оскільки тут головне не нашкодити. Тільки "прооперувавши" у віртуальному світі, хірурги йдуть до операційної.

Читайте Революційна операція: паралізований чоловік почав рухати рукою

Нейрохірурга Костянтина Костюка консультують угорці та білоруси, у яких кількарічний досвід проведення таких операцій.

Перед тим як остаточно вживити імплантат, хворому встановлюють записувальний електрод. Якщо побічних дій немає, вставляють у мозок 9-сантиметровий імплантат.

Тут оперують і пацієнтів із хворобою Паркінсона, яка, як і дистонія, медикаментозному лікуванню не піддається. Ліквідувати мимовільні рухи можуть лише імплантати.

Вживленими електродами у головний мозок у світі вже навіть лікують депресію. Зникає пригнічений стан і людина постійно у гарному настрої. Єдиний мінус - занадто дорого.

Вартість електрода, яким, до речі, лікують ще й епілепсію, складає двадцять тисяч доларів. Сама операція безкоштовна. В усьому світі держава закуповує імплантати. А в Україні ж - це власні гроші хворих.

Відео Успіхом закінчилася перша операція вітчизняних нейрохірургів із вживлення елоктродів у головний мозок

Залиште свій коментар

Вибір редакції