Перше в Україні повідомлення про підозру за "кнопкодавство" у Раді: нардепу світить кримінальна відповідальність

Дата публікації
Перегляди
4035
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Перше в Україні повідомлення про підозру за "кнопкодавство" у Раді: нардепу світить кримінальна відповідальність

Фото: УНІАН

Народний обранець неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

В Україні вперше народний депутат буде притягнений до кримінальної відповідальності за "кнопкодавство" у Раді — йому вже повідомлено про підозру.

Про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook 12 лютого.

"Кнопкодавство" під час голосування – перше повідомлення про підозру нардепу! За моїм дорученням прокурори повідомили про підозру народному депутатові України за фактами здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосувань замість іншого народного депутата. Це перший у нашій практиці випадок притягнення до відповідальності за ст. 364-2 Кримінального кодексу України", — написала вона.

Венедіктова зазначила, що нардеп під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

"Народний депутат України належним чином викликався до Офісу генпрокурора на 11 лютого для вручення повідомлення про підозру, однак, не з’явився та про причини неявки не повідомив. Письмове повідомлення про підозру у порядку, передбаченому КПК України, направлено до Апарату Верховної Ради України, за місцем проживання парламентаря, на його електронну пошту та інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку", — повідомила генпрокурорка.

‼️«Кнопкодавство» під час голосування – перше повідомлення про підозру нардепу‼️ За моїм дорученням прокурори...

Опубліковано Ірина Венедіктова Четвер, 11 лютого 2021 р.

Варто зазначити, що Ірина Венедіктова не називає ім'я нардепа, якому світить кримінальна відповідальність за неособисте голосування. Однак, раніше Офіс генпрокурора повідомляв, що відкрив кримінальне провадження проти народного депутата Андрія Іванчука за "кнопкодавство". 

Зазначимо, що за "кнопкодавство" у законодавстві передбачено штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Дмитро Разумков після заяви очільниці "Голосу" про нібито "кнопкодавство" під час призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки оголосив про нові методи з подолання неперсонального голосування у ВР. Передусім, очікується, що буде посилено відповідальність за "кнопкодавство", а у віддалених куточках сесійної зали з'являться камери відеоспостереження. 

Кнопкодавство у Верховній Раді від 16 січня стало кримінальним злочином

Кнопкодавство у Верховній Раді від 16 січня стало кримінальним злочином

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Дата публікації
Перегляди
4035
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація