Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перші чай і бутерброд Майдану: у Михайлівському монастирі згадали розгін студентів 30 листопада 2013 року

Монастир став прихистком для революціонерів у буремні події зими 2013-2014 років.

На Михайлівській площі столиці вперше від часів Майдану не влаштовували організованих акцій на спомин про розгін "Беркутом" студентів чотири роки тому. Саме відгуком на цю жорстокість стали подальші події в Києві, котрі призвели до падіння режиму Віктора Януковича, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Побиті та налякані учасники Євромайдану в ніч розгону прибігли до монастиря та знайшли порятунок за його стінами – браму їм відчинив один із послушників. "О 5:00 ранку братія відчинила браму, бо люди стукали, плакали й просили, це був страх такий у людей. Приблизно 200-300 чоловік дійшло до монастиря, до ранку їх було понад тисячу. Постраждалих було 80 чоловік. Був зроблений перший чай та перший бутерброд", - пригадує священик Іван Сидор.

ВідеоУкраїнці в річницю жорстокого розгону активістів Євромайдану згадують події 2013-го року

Поїсти бутербродів, випити чаю, розгорнути прапор та знову відчути себе у безпеці люди приходили до Михайлівського собору три роки поспіль. Монастир здобув славу надійного місця – під час другої спроби розігнати Майдан у грудні братія дзвонила у дзвони, намагаючись розбудити столицю. Пізніше обитель ченців стала для майданівців і шпиталем, і дахом над головою, і навіть тимчасовим моргом, куди приносили загиблих. Церковники згадують, що жоден беркутівець не зайшов на територію монастиря, а люди навіть жартома говорили, що сама атмосфера не впускає всередину злі сили.

Саме на Михайлівській площі власне Євромайдан перетворився на Революцію Гідності – під монастирем почали збиратися кияни, коли на самому Майдані Незалежності вже монтували новорічну ялинку – ту саму "йолку", що була оточена спецпризначенцями. Вже в перший день грудня майже мільйонна хода примусила силовиків тікати – і революціонери повернули собі головну площу столиці. Суд у справі беркутівців триває вже понад 3,5 роки, обвинувачених лише п’ятеро, покараних у справі досі немає.

Більше про події Євромайдану читайте у спецпроекті ТСН.ua "По той бік Майдану".

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції