Перші дані слідства свідчать про диверсію – Порошенко про вибухи біля Ічні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, цього року було запроектовано будівництво 15 сучасних сховищ.

Президент України Петро Порошенко заявив, що перші дані слідства стосовного вибухів на 6-му арсеналі Міноборони біля Ічні на Чернігівщині свідчать про цілеспрямовану диверсію.

Про це він заявив під час виступу перед військовослужбовцями в Хмельницькій області, йдеться на його офіційній сторінці у Twitter.

"Перші дані слідства щодо ситуації поблизу Ічні відкидають версію недбалості і свідчать про диверсію. Це має навчити нас рішучим діям!" - розповів Порошенко.

За його словами, цього року було запроектовано будівництво 15 сучасних сховищ для боєприпасів із автоматизованими системами охорони, протипожежної безпеки та сповіщення.

"Зараз вирушаю на арсенал у Цвітосі. Його реконструкція відбувається за стандартами НАТО. 37 залізобетонних сховищ, 70 км електромереж, 20 км водогонів, 15 кілометрів доріг із твердим покриттям. І мільярд та 250 млн гривень. І це лише на один об’єкт. Це – ціна за безпеку", - підкреслив Порошенко.

Нагадаємо, 9 жовтня о 03:40 до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони поблизу Дружби та Августівки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисячі осіб. Із них через розгорнуті евакуаційні пункти вивезли 4,3 тис. людей, понад 8,2 тис. осіб виїхали самостійно. Евакуйованих розмістили в спеціально організованих пунктах Ічнянського, Прилуцького, Бахмацького та Ніжинського районів.

Найімовірніша причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають у Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи пролунали в чотирьох різних місцях арсеналу. Лунає також слово теракт. Група військових прокурорів допитує чатових, які охороняли арсенал, та інших свідків. Слідчі розглядають ще версії - недотримання пожежної безпеки, навмисний підпал, щоб приховати розкрадання боєприпасів, і службове недбальство. Саме за фактом недбальства військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

ВідеоСела поблизу складах боєприпасів на Чернігівщині оговтуються після вибухів

9 жовтня до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Вчора повідомили про повну ліквідацію пожежі, але вночі та зранку продовжують лунати вибухи.

Села поблизу складах боєприпасів на Чернігівщині оговтуються після вибухів

Залиште свій коментар

Вибір редакції