Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перші морози вдарять у жовтні, а народні синоптики обіцяють м'яку зиму

Грудень змусить українців закутатися.

До України наблизився складний атмосферний фронт. Перші мінуси, кажуть синоптики, будуть вже у жовтні, - йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Дані про зиму - ще дуже туманні. Роздивитися чітко, яким буде мороз чи скільки насипле снігу, неможливо. Але поки що в Україні лише погода - це те, що хоч якось можна спрогнозувати.

За довгостроковий прогноз погоди в Україні офіційно відповідає синоптик Вазіра Мартазінова. 90 % синоптичну точність жінка обіцяє на два, а часом й чотири місяці. Торік у своїх розрахунках вони помилилися лише кількома днями. Для синоптика прогноз погоди - точна наука, математика та фізика укупі із закономірностями. Тому уряд, в тяжкий для країни момент, замовив собі її роботу.

Перепади температур цьогоріч будуть ніжніші, а зима суворіша. Перший захід арктичного холоду відчує Схід. Грудень змусить українців закутатися. Холод зайде із Північного Сходу -і температура в середньому по Україні буде навіть нижчою за норму. Хоча справжній мороз захопить лише середину місяця. Готувати кожушки слід на Миколая. Снігу цьогоріч має побільшати.

Народні ж синоптики свої екзотичні датчики увімкнуть лише на Покрову. Мовляв, поки фруктові дерева не скинуть листя, зими не варто очікувати. Народні синоптики прогнозують м'яку зиму. 86-річна народна віщунка Галина Романівна на прізвисько "Сибірячка" каже, що зима буде "середньою" - не дуже холодна і не дуже морозна.

Але однозначної відповіді синоптики усе ж дати не можуть, бо різкі зміни погоди взимку залежатимуть не так від бічних атмосферних фронтів, як від тепла, яке йде із землі, і холоду верхніх шарів атмосфери.

Попри те, що на Новий рік надворі потепліє, січень планує бути найсуворішим. Морозний удар до мінус 20 прийдеться плюс-мінус на Водохреща. Триматиметься понад тиждень і зайде із Північного Заходу.

Лютий очікують навіть теплішим за норму. У деякі дні, кажуть синоптики, можлива весна. Але хвиля похолодання всередині місяця є і тут.

Загалом майбутню зиму можна назвати нестійкою, мінливою і нестрашною, бо тих, хто пережив зимівлю на Майдані ні снігом, ні морозом не злякати.

Нагадаємо, що раніше журналісти розповіли, як підготуватись до зими в умовах економії

Кореспонденти ТСН Тетяна Коваленко та Олександр Курсик.

ВідеоСиноптики прогнозують перші мінусові температури вже в жовтні

Залиште свій коментар

Вибір редакції