Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Перші підсумки вступної кампанії: "Могилянка" недобрала студентів-бюджетників на престижні спеціальності

Чимало абітурієнтів обрали навчання за кордоном, хоч мали гарантоване місце в академії.

Заклади вищої освіти оприлюднили накази про зарахування студентів на бюджет, однак навіть у найпрестижніших університетах на топових спеціальностях залишилися вільні бюджетні місця. Через те, що все можна дізнатися онлайн, під приймальними комісіями ніхто не скаче від щастя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Незаповненими лишилися такі затребувані спеціальності, як політологія та соціологія в Києво-Могилянській академії. Там пояснюють, що спершу абітурієнти нібито поступають, але потім не приносять оригіналів документів, бо їдуть на навчання за кордон – в Австрію, Німеччину або Польшу. За правилами, ці місця віддають пільговикам, які подали документи на контракт, але таких виявилося в рази менше, ніж вакантних місць на бюджеті.

ВідеоФініш для абітурієнтів: виші оприлюднили списки нових бюджетників

Сьогодні виші оприлюднили накази про зарахування студентів на бюджет. Однак, навіть у найпрестижніших університетах на найтоповіших спеціальностях залишилися вільні бюджетні місця. Чому й куди вони подінуться - в сюжеті.

Фініш для абітурієнтів: виші оприлюднили списки нових бюджетників

У профільному міністерстві пояснюють, що бюджетні місця не згорять – їх просто заберуть в академії. "Ті заклади, де пільговиків бракує, передадуть нам ці вільні місця. І ці місця перейдуть від одних закладів до інших на користь пільговиків", - розповів генеральний директор директорату вищої освіти МОН Олег Шаров. Однак такі умови прийому вже наступного року можуть змінитися – освітяни вже приймають від усіх охочих  пропозиції щодо вступної кампанії 2019 року.

Як повідомлялося в перший день серпня, 58 тисяч 875 осіб, які планують навчатися на бакалавра або магістра медичного, ветеринарного та фармацевтичного спрямування, рекомендовано до зарахування на бюджет. В електронних кабінетах вступників вже вивантажується інформація про отримання бюджетного місця. Біля заяви відображатиметься напис "Рекомендовано до зарахування (навчання за кошти державного (регіонального) бюджету)". Такі особи повинні виконати вимоги до зарахування до 18 години 6 серпня. Власне зарахування проводиться до 12 години 7 серпня. 

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Інфографіка щодо вступу
Міністерство освіти і науки України
Інфографіка щодо вступу

Залиште свій коментар

Вибір редакції