Перші результати "Поліклініки без черг": запис до лікаря через смартфон сподобався молоді

Старше ж покоління воліє традиційні реєстратури.

У шести областях України з'явилися медичні заклади, що приєдналися до інформаційної системи "Поліклініка без черг". Це означає, що на прийом можна записатися, сидячи вдома, і не втрачати час у чергах під кабінетами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На консультацію до лікаря можна записатися через смартфон. А сімейний лікар на екрані комп'ютера бачить розклад на день і спокійно планує свій час. Так працює інформаційна система "Поліклініка без черг". Щоби побачити, чи ваш заклад зробив крок із паперового в цифровий вік, треба зайти на сайт newmedicine.com.ua. Для реєстрації на ньому потрібен телефон, ім'я і прізвище, домашня адреса – і одна хвилина часу. Після чого система вже пропонує варіанти потрібних лікарів – місце, дату та час прийому.

ВідеоВ 6 областях України з’явилися медичні заклади, де потрапити до лікаря можна через смартфон

Старше покоління за звичкою ходить до реєстратури. Молодші хочуть заощаджувати час на чергах, тому активно використовують новацію. Трапляється, що пацієнти приходять без запису, а ще бувають ті, кого привозять швидкою допомогою – їх приймають поза чергою. Власне, чергою тепер людей в коридорі назвати важко. Медики зізнаються, що система чудово організовує їх робочий час і запобігає натовпам людей під кабінетами. А ще електронний запис засвідчив, яких вузьких фахівців бракує українській медицині – зокрема, алергологів та кардіологів. Попит на них найбільший – запис розписаний на місяць уперед.

Поки що цифрові черги для лікарень – річ добровільна. Але щойно розпочнеться реформа первинної ланки, гроші за пацієнтів будуть отримувати лише ті заклади, які введуть в електронні реєстри лікарів і пацієнтів. А за три роки традиційна паперова картка має остаточно стати рудиментом. Ініціатори реформи сподіваються зробити єдину систему медичної інформації про пацієнта, яка спросить і пришвидшить роботу лікарів.

Фотогалерея Діаспора США надіслала Україні медичне обладнання на 800 тисяч доларів (9 фото)

Розробники проекту "Поліклініки без черг" із сумом констатують, що очільників лікарень, які добровільно приєднуються до інформаційних систем, небагато. І пропонують пацієнтам підштовхнути лікарів до прогрессу – сфотографувати чергу під лікарським кабінетом, викласти фото у Facebook, позначити в дописі проект – і його фахівці вирушать саме до потрібного медзакладу. Починати налагоджувати електронний запис можна, якщо в поліклініці є хоча б два комп'ютери, інтернет і бажання медичного персоналу.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар