Перший день коаліційних переговорів

Нова коаліція в складі БЮТ і НУ-НС за дорученням президента має переглянути зміни до Конституції 2004 та Закон про Кабмін 2007 року.

Ющенко дав доручення

За дорученням президента України Віктора Ющенка, лідери БЮТ і блоку "Наша Україна - Народна самооборона" провели зустріч щодо укладання коаліційної угоди.

Ющенко-Тимошенко
Офіційний сайт Президента України
Юлія Тимошенко серед тих, кого президент обрав для формування коаліції у ВР.
Про те, що Ющенко доручив цим двом силам провести переговори щодо коаліції в новій ВР, повідомила прес-служба глави української держави. 

"5 жовтня о 13.00 за дорученням президента відбудеться зустріч лідерів БЮТ і блоку НУ-НС. Мета переговорів - затвердження проекту коаліційної угоди про створення демократичної парламентської більшості", - йдеться у повідомленні.   

Однією з ключових вимог президента до коаліції є законодавче врегулювання дисбалансів у системі державного управління, викликаних конституційними змінами 2004 року та прийняттям у 2007 році Закону "Про Кабінет міністрів України".

Президент закликає до діалогу

Віктор Ющенко також закликав БЮТ і НУ-НС провести переговори з Партією регіонів для того, щоб виробити принципи співіснування влади та опозиції.

Про це президент сказав у інтерв’ю журналістам в Парижі. 

"Я хочу сказати, що лише три політичні сили можуть розпочати ефективну розбудову українського парламенту, забезпечити ефективну роботу цього інституту і, безумовно, налагодити через діалог співпрацю влади і опозиції, підкреслюю влади і опозиції", - сказав Ющенко.

Глава держави наголосив, що на парламентських виборах перемогла "помаранчева коаліція". "Це та конфігурація, яка може сформувати на базі 228 голосів парламентську більшість. Це є правда. Тому ми говоримо, що демократія в Україні перемогла", - підкреслив він.
 
Водночас за словами президента, не можна відкидати і того факту, що "політичні опоненти набрали одну третину голосів".
 

Ющенко-Луценко
УНІАН
Відповідне доручення отримав і лідер НУ-НС Юрій Луценко.
Ющенко зауважив, що необхідно розуміти, що дії ПР можуть бути різними. Це стосується і питання реєстрації їх народними депутатами, прийняття присяги. Президент вважає, що необхідно сісти з ПР за стіл переговорів і знайти порозуміння для забезпечення стабільної роботи парламенту. 

"Сьогодні для того, щоб український парламент працював ефективно, і український уряд в тому числі, є два ключі. Не один, не або-або, а тільки два ключі, які відкривають роботу українського парламенту і забезпечують стабільність роботи української влади", - сказав Ющенко, зауваживши, що саме тому він і говорить про ключову відповідальність трьох політичних сил за стабілізацію ситуації в державі і в тому числі в українському парламенті. 

Президент підкреслив, що без діалогу він не бачить можливостей для нормальної роботи парламенту. "Тому всіх політиків, які заявляють, що вони не будуть ні з ким говорити або там, переговори вести, я попросив би забрати ці заяви назад і сідати за стіл переговорів. І сьогодні переговори розпочались", - зазначив Ющенко.
 
Він повторив свою тезу про те, що необхідно забезпечити нормальне співіснування влади і опозиції і, можливо, навіть для того надати певні посади у парламенті і уряді для опозиції. Ющенко вважає, що доцільність цих кроків покажуть переговори, але "на першому етапі я хочу зазначити, що за стіл переговорів повинні сісти всі ключові гравці”. 

Відповідаючи на запитання французької преси, чи можлива ситуація, за якої уряд знову очолить представник Партії регіонів, Ющенко зауважив, що "все покажуть переговори".

Коаліційні переговори: день перший

5 жовтня в столичному готелі Hyatt відбулися переговори щодо створення парламентської коаліції. В них від блоку НУ-НС взяли участь В'ячеслав Кириленко, Юрій Луценко і Борис Тарасюк, а від БЮТ - Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов і Йосип Вінський.
 
Про це журналістам повідомив представник "Народної самооборони" Давид Жванія.
 
За його словами, на зустрічі обговорювалися всі питання, пов`язані з формуванням коаліції. 

Жванія відзначив, що йому нічого не відомо про можливі пропозиції про співпрацю, які могли поступати НС від представників Партії регіонів. Політик висловив упевненість в формуванні коаліції у форматі БЮТ, НУ-НС та, можливо, Блоку Литвина, й зазначив, що "ніяких погроз розколу бути не може".

Жванія також повідомив, що сторони обговорюють підписання меморандуму, який ґрунтуватиметься на угоді, підписаній між БЮТ й "Нашою Україною" у квітні. Меморандум матиме декларативний характер, тому що підписання базового документа має пройти вже після того, як депутати ВР приймуть присягу.

Також Жванія розповів, що на переговорах обговорюється формула складу майбутнього Кабміну.

"Називаються міністерства й відомства й те, яким чином вони будуть розподілятися, про персональний склад уряду мова поки не йде", - сказав представник НС. Він додав, що конкретний розподіл портфелів у блоках Кабміну буде вирішуватися в рамках окремих політсил-коаліціантів.

Наразі відомо, що переговори лідерів БЮТ і НУ-НС завершилися. Учасники переговорів залишили будівлю готелю, утримавшись від будь-яких коментарів і спілкування з представниками ЗМІ. 

За деякими даними, переговори планується продовжити в суботу, 6 жовтня. 

Янукович-Ющенко
УНІАН
Втім, тим, хто буде утворювати коаліцію, президент порадив не забувати і про Партію регіонів.

"Самооборона" проти переговорів із ПР

Сьогодні ж, 5 жовтня, про намір формувати коаліцію в складі НУ-НС та БЮТ, без участі Партії регіонів заявила група "Народна самооборона".

Члени НС наголосили, що тільки така коаліція відповідатиме волевиявленню виборців, які проголосували за НУ-НС.

Група нагадала, що політрада блоку НУ-НС давно прийняла рішення про створення парламентської більшості виключно з БЮТ.

Члени групи "Народна самооборона" також написали листа до президента, в якому висловлюють свою незгоду із пропозицією залучити Партію регіонів до переговорів про створення коаліції у Верховній раді шостого скликання скликання. Цей лист підписали всі без винятку представники НС.

Костенко за консолідацію

Представник блоку НУ-НС, лідер Української народної партії Юрій Костенко, натомість, підтримав президента, заявивши, що всі відповідальні політичні сили мають підтримати Ющенка в його прагненні об’єднати країну, не допустити появи нових ліній розриву після проведених виборів. 

Костенко вважає, що після проведення позачергових виборів до Верховної ради країна отримала унікальний шанс подолати внутрішні протиріччя і зміцнити свою єдність. 

“Майбутнє України визначить здатність політиків втілити цю можливість. Все залежить від того, наскільки проголошена політична відповідальність буде реалізована в конкретних діях. Нині як ніколи важливо пригасити власні амбіції, забути про швидкоплинну політичну кон’юнктуру та дрібнопартійні інтереси. Необхідно діяти на перспективу суспільства і держави”, - сказав лідер УНП.

Юрій Костенко
УНІАН
Юрій Костенко закликав переможців виборів до консолідації.
Костенко закликав політиків до спільної роботи на благо народу. На його думку, у Верховній Раді шостогоскликання має бути утворена така більшість, яка відображала б інтереси і сподівання усіх людей – від Заходу до Сходу, з Півночі до Півдня. 

“Такий підхід випливає з реалій, які склалися за підсумками виборів. Це логіка, продиктована державним інтересом”, - зазначив Костенко. Він вважає, що треба показати “українському народові і всьому світові, що для українських політиків єдність, соборність їхньої держави – непорушна цінність”. 

“Це – найміцніший фундамент майбутнього розвитку нашої країни. Це буде також добрим сигналом для світової спільноти про те, що Україна подолала поділ за партійно-регіональною ознакою”, - додав лідер УНП.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: