Перший закордонний візит Янукович здійснить до Брюсселя

У Брюсселі відбудуться зустрічі Януковича з президентом ЄС Ромпеєєм, президентом Єврокомісії Баррозу і президентом Європарламенту Бузеком.

Перший зарубіжний візит в статусі повноважного президента України Віктор Янукович зробить до Брюсселя. Про те, що дата і попередня програма візиту Януковича до Брюсселя узгоджені, повідомили одразу декілька джерел в структурах ЄС.

"Узгоджена дата візиту - 1 березня. На сьогодні досягнута домовленість, що в Брюсселі відбудуться його зустрічі з президентом ЄС Херманом ван Ромпеєєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу і президентом Європарламенту Єжи Бузеком", - повідомив один із співрозмовників.

Проте офіційно про поїздку Януковича буде оголошено лише після його інавгурації - до приведення Януковича до присяги в Брюсселі не можуть називати його повноважним президентом і гарантувати йому зустрічі такого високого рівня. Проте неофіційну згоду на зустріч з українським лідером підтвердили всі вищеназвані європейські чиновники.

22 лютого в Брюсселі відбулося засідання Ради голів МЗС ЄС, одним з питань порядку денного якого було вироблення єдиної позиції Брюсселя на переговорах з Януковичем.

Візит нового президента України до Москви відбудеться після поїздки до Брюсселя - в першій декаді березня. Відповідна домовленість була досягнута 20 лютого в ході телефонної бесіди Януковича з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим.

У дипломатичних колах стверджують, що точна дата візиту ще не узгоджена. "Очевидно, дата залежатиме від коаліційного процесу - для Януковича вигідно поїхати до Москви вже після затвердження нового прем'єра", - зазначив один із співрозмовників.

Нагадаємо, інавгурація Януковича відбудеться 25 лютого.

Читайте також:

Президент Єврокомісії призначив Януковичу зустріч

Януковича запросили до Брюсселя посилювати відносини з ЄС

На інавгурацію Януковича приїдуть 100 зарубіжних делегацій

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: