Перший день осіннього призову: строковики розповіли про свої сподівання від армії

Майбутні солдати не хочуть потрапити на війну та замислюються над контрактною службою.

В Україні стартував осінній призов до війська. Уже 10 жовтня до навчальних центрів мають вирушити перші команди строковиків-новобранців, а загалом до армії планують призвати 14 тисяч молодих чоловіків віком до 27 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У перший день коридори військкоматів були напівпорожні. Але попри неприймальний день призовники проходять медогляд. "Нема такого – хочу, не хочу. Треба! Є правила, є борг. Я сподіваюся на чесність нашого уряду. Вони говорять, що не будуть відправляти – значить, не будуть відправляти", - каже один із хлопців.

ВідеоПід час осіннього призову до силових підрозділів планують набрати 14 тисяч молодих людей

21-річний Павло запевняє, що ховатися від армії й не думав. Навпаки, призову чекав із нетерпінням, бо мріє про морську піхоту. "Просто люблю воду, кораблі, тому є бажання піти послужити. Багато з моїх друзів служать, і я хочу", - зізнається призовник. І додає, що в майбутньому готовий залишитися у збройних силах на контрактній основі. "Головне – потрапити у морфлот", - каже він.

Лише в столиці налічується 20 тисяч юнаків призовного віку. Із них на службу цієї осені візьмуть тільки 570. Новобранців розкидають по навчальних центрах, а далі розподілять між військовими частинами України. Там передусім потребують механіків, водіїв, націлювачів та артилеристів. Але хвилює комісарів інше – стан здоровя юнаків. Минулого призову майже тисяча новобранців у столиці виявилася не придатною до служби. Щороку зростає кількість молодих людей із хворобами очей, серед інших поширених проблем – ожиріння, проблеми з внутрішніми органами, наприклад, серцем і печінкою.

Родичів призовників комісари заспокоюють, що в АТО новобранці не поїдуть. При цьому посилаються на політичне рішення керівництва країни – строковики проходитимуть службу тільки в пунктах постійної дислокації. Завершиться призов 25 листопада.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Осінній призов, інфографіка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: