Перший день змарновано: абітурієнтам "зробили нерви" замість оприлюднення списків на вступ

Освітяни не вважають, що ситуація ненормальна, тож продовжувати термін прийому документів не планують.

У перший день серпня українські абітурієнти мали дізнатися, чи достатньо їхніх результатів ЗНО, аби стати студентами-бюджетниками. Однак система знову дала збій, і списки рекомендованих до вступу, які мала сформувати єдина державна електронна система освіти, вчасно до вишів не надійшли, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

9:00 ранку – під приймальною комісією зібралися ті, кому терпіти несила. Юля чекає вердикту із сьомої години – приїхала із Кіровоградщини, бо боїться не встигнути. "Вдома поганий інтернет – я здалека, поки доберуся, може, приймальна комісія буде закрита", - пояснила вона. Результати автоматичного відбору мають прийти кожному абітурієнтові в особистий кабінет, а перевіряти їх можна з будь-якого пристрою. Далі треба подати оригінали документів на заповітну спеціальність – і чекати посвяти у студенти.

ВідеоУкраїнські абітурієнти досі не побачили списки рекомендованих до вступу у ВИШі

Абітурієнтам обіцяли повідомити інформацію до 12:00 години дня, однак міністерство розіслало лист, в якому оголосило, що бере технічну перерву до 18:00 вівторка. Офіційна причина – прохання самих вишів дати більше часу "для завершення перевірки правильності здійсненого приймальними комісіями нарахування сільського коефіцієнту, уточнення і підтвердження окремих показників".

Цьогорічне нововведення, яке додає трохи балів до рейтингу, заплутало абітурієнтів. Наприклад, у Херсонському державному університеті половина вступників – із сіл. Із подачею документів справилися не всі. "Відсотків 20-30 заяв були з проблемами. Довідка, яка повинна була надходити разом з електронною заявою, яку повинні були підгружати абітурієнти – діти надсилали будь-що, але не таку довідку", - каже відповідальний секретар приймальної комісії ХДУ Ірина Глущенко.

Фотогалерея На Івано-Франківщині двоє керівників ВНЗ вимагали кругленькі хабарі за вступ на бюджет (5 фото)

Зачепило сільським коефіцієнтом і столицю. В університеті Шевченка над документами абітурієнтів працює понад 500 людей – майже 60 тисяч заяв опрацювали вчасно і перераховувати, кажуть, нічого не збираються. Тож залишається лиш чекати.

"Назад повертатися нема сенсу. Якщо сьогодні не подамо, значить, завтра будемо подавати документи", - каже мама Марини Козуб. Батьки привезли Марину з Луцька, щоб знати, що донька пройшла на бюджет, міністерські списки їм не потрібні – вступала із рейтингом 200. "Перша в рейтингу, проходжу", - каже абітурієнтка.

Ні на що не впливає затримка зі списками і для контрактників – вони вже можуть подавати документи і оплачувати квитанції. А от претенденти на бюджет тримаюються з останніх сил. Подати документи абітурієнти мають до 5 серпня – компенсовувати день, який освітяни, по суті, забрали для додаткового опрацювання своїх завдань, ніхто не буде. "Часу цілком достатньо", - твердять у МОН. Усі заяви, кажуть, опрацювали – і до кінця дня всі все отримають, а роботу приймальних комісій продовжили до 20:00 вечора. Та станом на обіцяну годину списки рекомендованих до вступу на дошках вишів не з'явилися.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар