Перший день змарновано: абітурієнтам "зробили нерви" замість оприлюднення списків на вступ

Освітяни не вважають, що ситуація ненормальна, тож продовжувати термін прийому документів не планують.

У перший день серпня українські абітурієнти мали дізнатися, чи достатньо їхніх результатів ЗНО, аби стати студентами-бюджетниками. Однак система знову дала збій, і списки рекомендованих до вступу, які мала сформувати єдина державна електронна система освіти, вчасно до вишів не надійшли, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

9:00 ранку – під приймальною комісією зібралися ті, кому терпіти несила. Юля чекає вердикту із сьомої години – приїхала із Кіровоградщини, бо боїться не встигнути. "Вдома поганий інтернет – я здалека, поки доберуся, може, приймальна комісія буде закрита", - пояснила вона. Результати автоматичного відбору мають прийти кожному абітурієнтові в особистий кабінет, а перевіряти їх можна з будь-якого пристрою. Далі треба подати оригінали документів на заповітну спеціальність – і чекати посвяти у студенти.

ВідеоУкраїнські абітурієнти досі не побачили списки рекомендованих до вступу у ВИШі

Абітурієнтам обіцяли повідомити інформацію до 12:00 години дня, однак міністерство розіслало лист, в якому оголосило, що бере технічну перерву до 18:00 вівторка. Офіційна причина – прохання самих вишів дати більше часу "для завершення перевірки правильності здійсненого приймальними комісіями нарахування сільського коефіцієнту, уточнення і підтвердження окремих показників".

Цьогорічне нововведення, яке додає трохи балів до рейтингу, заплутало абітурієнтів. Наприклад, у Херсонському державному університеті половина вступників – із сіл. Із подачею документів справилися не всі. "Відсотків 20-30 заяв були з проблемами. Довідка, яка повинна була надходити разом з електронною заявою, яку повинні були підгружати абітурієнти – діти надсилали будь-що, але не таку довідку", - каже відповідальний секретар приймальної комісії ХДУ Ірина Глущенко.

На Івано-Франківщині двоє керівників ВНЗ вимагали кругленькі хабарі за вступ на бюджет

Зачепило сільським коефіцієнтом і столицю. В університеті Шевченка над документами абітурієнтів працює понад 500 людей – майже 60 тисяч заяв опрацювали вчасно і перераховувати, кажуть, нічого не збираються. Тож залишається лиш чекати.

"Назад повертатися нема сенсу. Якщо сьогодні не подамо, значить, завтра будемо подавати документи", - каже мама Марини Козуб. Батьки привезли Марину з Луцька, щоб знати, що донька пройшла на бюджет, міністерські списки їм не потрібні – вступала із рейтингом 200. "Перша в рейтингу, проходжу", - каже абітурієнтка.

Ні на що не впливає затримка зі списками і для контрактників – вони вже можуть подавати документи і оплачувати квитанції. А от претенденти на бюджет тримаюються з останніх сил. Подати документи абітурієнти мають до 5 серпня – компенсовувати день, який освітяни, по суті, забрали для додаткового опрацювання своїх завдань, ніхто не буде. "Часу цілком достатньо", - твердять у МОН. Усі заяви, кажуть, опрацювали – і до кінця дня всі все отримають, а роботу приймальних комісій продовжили до 20:00 вечора. Та станом на обіцяну годину списки рекомендованих до вступу на дошках вишів не з'явилися.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: