Перший підсудний військовий-дезертир з Криму не вважає себе зрадником України

Перший підсудний військовий-дезертир з Криму не вважає себе зрадником України

Володимир Суханов сподівається на умовний термін.

За його словами, він залишився на півострові через вагітну наречену.

Перший підсудний військовослужбовець з Криму свою провину визнає, але лише частково. 12 травня старшого матроса Володимира Суханова, що служив у Перевальному, вперше привезли в Оболонський районний суд Києва. Його затримали під час перетину кордону у Чонгарі чотири місяці тому та звинувачують у дезертирстві і державній зраді, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Сам Суханов зізнався ТСН, що, може, він і дезертир, але не зрадник. Він сказав, що про скоєне жалкує, але провину визнає частково.

"Дезертир — є вина моя, частково. Але те, що я зрадник Вітчизни... Я не вважаю себе зрадником", - каже Володимир Суханов.

Він – старший матрос, служив за контрактом у Перевальному. Коли російські окупанти захопили його частину, залишився у Криму. Тепер каже, що служити на півострові не збирався, і разів десять просив у командира Стороженка, який теж зрадив Україну, про звільнення з армії.

"Я приходив до своєї колишньої частини, але мені не ставили печатки про звільнення. Сказали, що нема української печатки", - розповідає Суханов.

Його ж у Криму тримала наречена, пояснює хлопець. Мовляв, була вже на четвертому місяці, планували весілля, заради неї він рік тому отримав російський паспорт. Та потім пара посварилась через їхню ненароджену дитину.

"Я зробив паспорт, тому що думав побратися. Ми розійшлися через те, що вона приймала таблетки, спеціально, і стався викидень. Мабуть, не хотіла дитини", - каже колишній військовий.

У сторони обвинувачення кілька томів письмових і речових доказів вини цього колишнього військовослужбовця. Прокурор передає судді і російський паспорт, і контракт з російською армією, і рапорт - підписаний тим же Сухановим - з проханням взяти на службу в армію окупанта. Його зачитує суддя просто у залі суду.

Та Суханов наполягає, що окупантові не служив і дня, а підписаний контракт не завірив печаткою Чорноморського Флоту. Протягом року працював на будівництві у Москві. Каже, заробив там 47 тисяс рублів і виїхав додому на Миколаївщину. Тепер сподівається хоча б на умовний термін. Але адвокат, наданий Суханову державою, каже, що за статтями, які інкримінують його підзахисному, передбачено лише ув'язнення - від 2-х до 15-ти років.

"Ми будемо наполягати, щоб дану особу визнали невинною. Вважаю, що буде важко добитись навіть умовний термін у зв'язку з даною ситуацією, яка склалась. Україна фактично перебуває у збройному конфлікті з РФ", - каже адвокат.

Коли суд винесе вирок у цій резонансній справі, сказати важко. Наступне засідання перенесли за тиждень. На ньому мають допитати перших 10 свідків – це військові, які служили разом із Сухановим, але вийшли з Криму на нове місце служби у Миколаїв.

Нагадаємо, Україна судитиме за зраду та дезертирство 5 тисяч військових з Криму.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Перший підсудний військовослужбовець з Криму свою провину визнає, але лише частково

Перший підсудний військовослужбовець з Криму свою провину визнає, але лише частково

Повʼязані теми:

Наступна публікація